Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amikor egy aludobozt alacsony...

Amikor egy aludobozt alacsony nyomással összeroppantunk, akkor tulajdonképpen mi az az erő ami összeroppantja?

Figyelt kérdés
2016. jún. 1. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
A levegő nyomása, kb. 1000 hPa (1 atm).
2016. jún. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mármint ha kiszívod belőle a levegőt?


a külső légnyomás.

2016. jún. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az erőhatást doboz falára kívülről egy megoszló terheléssel modellezhetjük?
2016. jún. 1. 16:34
 4/6 anonim ***** válasza:

most ezen elgondolkodtam. szerintem nem. mármint, az úgy kevés, ha azt szeretnéd tudni, hogy mitől szakad össze. a körszelvény ugyanis baromi erős, ha egyenletes terhelést kap minden irányból. márpedig itt ez a helyzet. az összenyomódás inkább attól következik be, hogy az aljára és a tetejére is hat nyomás és az kihajlás szerűen rogyasztja meg az oldalfalat. (aztán persze, ha kör megtörik, akkor már az oldalfalra ható nyomás is dolgozik)

szerintem.


de egyébként szép probléma.

2016. jún. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Akkor lenne igazad, ha az aludoboz fala ideális lenne, vagyis tökéletesen kör alakú, tökéletesen egyenletes anyageloszlású, stb. De mivel nem ez a helyzet, az apró egyenetlenségek felerősítik a hatást, és valahol ahol picit gyengébb az oldalfal, ott horpad be először. Ez pedig már elindítja a láncreakciót (összeroppanás).

Ugyanez lenne a helyzet, ha gömb alakú lenne a doboz, ott nincs alja és teteje.

2016. jún. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5:

gyakorlati szempontból teljesen igazad van, de a kérdező az kérdezte, hogy megoszló terheléssel modellezheti-e, ami az én olvasatomban azt jelenti, hogy valamilyen idealizált esetet akar vizsgálni.

de, ha esetleg te nem így látod, akkor válaszolj te a kérdésére...

2016. jún. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!