Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen rézhuzalra lenne...

Milyen rézhuzalra lenne szükségem az alábbi koncepció megvalósításához?

Figyelt kérdés

Heló,


Láttam egy "lebegő" modult és ezt szeretném itthon megépíteni, arra lennék kíváncsi, hogy pontosan milyen huzalra lenne szükségem a linken található tekercsek elkészítéséhez, illetve, hogy ezeken átfolyó áram vezérléséhez mire lenne szükségem?

link: [link]



2016. jún. 20. 22:43
 1/4 crudy ***** válasza:
Hát én azt mondom h számolj egy ampert, abból egy keresztmetszetet és egy kicsit told meg h biztosra menj.
2016. jún. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kicsit homályos a videó, de a tekercsek "ránézésre" 0,2 - 0,3 mm átmérőjű lakkozott vörösréz huzalból készülhettek.

Sajnos a vezérlést nem tudtam azonosítani.

- - - - - -

Ha megfordítod a dolgot - fölül egy rögzített tekercs és alatta a mágnes, vagy sima lágyvas, egyszerűbb. Egy tekercs is elegendő.

A vezérlést, én infra-LED-del, és fototranzisztorral, vagy infra-LED párral oldanám meg.

2016. jún. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A privát kérdésre itt válaszolok, hátha mást is érdekel.

Egy egyszerű modell egy J. Wojciechowski (ejtsd: Vojcsehovszki) könyvből:

[link]

[link]

Természetesen az itt javasolt réges-régi p-típusú germánium tranzisztorok újabb típusokat kell alkalmazni.

P-típusú szilíciumtranzisztorok, ASY.. helyett BC213, BC327, BC558, 2SA1015 stb.

TG70 helyett BD234, BD240 stb.

N-típusú tranzisztorból nagyobb a választék, de kicsit át kell alakítani a kapcsolást.

Az általános átalakító eljárás a következő:

1) A p-típusú tranzisztorokat n-típusra , az n-típusúakat (itt most nincs ilyen) p-típusra cseréljük.

2) Megfordítjuk az összes elektrolitkondenzátort, és diódát. ( itt most nincs dióda )

3) Megfordítjuk az egész kapcsolás polaritását.

Kis jelű n-típusú tranzisztorok: BC183, BC337, BC548, 2SC1815, 2SC945, H945 stb.

Teljesítmény tranzisztorok BD233, BD239, 2SD882 stb.

Ha az utolsó tranzisztornak beépítesz egy 2N3055-t (brutális túlméretezés), akkor sem foglak kinevetni.

Ajánlom figyelmedbe:

[link]

2016. jún. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Közben beugrott, hogy a videón a tekercsek vezérlése valószínűleg Hall-szenzorral működik. Ez az alkatrész kicsi és fekete, azért nem vettem észre (:P)

+ erre utal, hogy a tekercsek vasmag nélküliek.

- - - -

Ha már szenzor.

IR-szenzort egyszerűen régi "golyós" egér bontásával lehet szerezni. Infra-LED, és iker szenzorból legalább 2 pár van benne. ( Hátha messze van az elektonikai alkatrészbolt.)

2016. jún. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!