Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Legkevesebb hány ember kellene...

Legkevesebb hány ember kellene kezdetben hogy több mint 7 milliárdos kellő genetikai változatossággal rendelkező ember egyedek élhessenek a Földön?

Figyelt kérdés
2016. júl. 8. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Ez az időtől is függ.

Kellő idő múlva mindenképpen meglesz a genetikai változatosság... ha közben nem hal ki a faj.

2016. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy az embernél kb. 2000 volt ez a létszám (nem a kezdeteknél, jóval később), és látszik is a hatása, szóval nálunk NINCSEN meg a kellő változatosság.
2016. júl. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
olyan 30, megfelelően válogatott ember 5-6 generáción keresztül szorosan meghatározott párosodási renddel, majd a további 10-20 generáción keresztül ellenőrzött párosodással. aztán már nagyjából béke van.
2016. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 dellfil ***** válasza:
100%

Nem egyszerű a válasz. Íme:

[link]

Viszont az alábbi cikk szerint 2000 főre csökkent homo sapiens populációról azt állítja, hogy ez majdnem a kihalásunkhoz vezetett. Rezgett a léc. :DDD (Persze nem tudom mennyire megbízható a cikk!)

[link]


dellfil

2016. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 EagleHUN ***** válasza:
100%

Én úgy tudom (sajnos már nem emlékszem hol olvastam nagyon régen), hogy irányított szaporodással, 40 főből már fenntartható beltenyészet nélküli civilizáció. Monogámia természetesen kizárva! Tehát ha 20 nő van és 20 férfi kiindulásnak, a nőknek legalább 10 vagy több férfitől gyereket kell szülniük! Kb így!

Ha jól emlékszem atombunkereket is terveztek (építettek?) pont ezért 40 fősre!

De abban nem vagyok biztos hogy pont 20-20 nak kell lenni az aránynak. Lehet hogy 10 férfi 30 nővel alkalmasabb "újrakezdésre"!

2016. júl. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

#4:

mert nem mindegy, hogy milyen populációból indulsz ki, és ezek hogyan párosodnak.

Az a 2000 eléggé egyforma lehetett, és a szokásos (nagyjából monogám) kapcsolatok lehettek köztük.


...akik itt sorra lepontozzák a válaszokat: elárulnák, hogy miért teszik?

2016. júl. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem mindet..am nem én.
2016. júl. 9. 02:12
 8/13 anonim ***** válasza:
23%
"Ha jól emlékszem atombunkereket is terveztek (építettek?) pont ezért 40 fősre!" - ez elég nagy kreténségnek tűnik. Ha 20 nőt és 20 férfit összezárunk azzal, hogy monogámia kizárva, a nők lehetőleg mindenkivel kjanak, akkor elég hamar ki fogja irtani egymást az a 40 ember...
2016. júl. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

" a nők lehetőleg mindenkivel "

Elolvastad, hogy miről van szó?

2016. júl. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 EagleHUN ***** válasza:

Igen elolvastam 9-es.

Kellő genetikai változatosságot szeretne biztosítania kérdező a lehető legkevesebb kiinduló emberből!

Irányítatlan szaporodással ehhez több száz vagy több 1000 emberre van szükség hogy ne legyen beltenyészet.

Tervezett irányított szaporodással jóval kevesebb is elegendő ehhez!

2016. júl. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!