Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg megváltozik időjárásun...

Tényleg megváltozik időjárásunk a vulkán miatt?

Figyelt kérdés
Bocsi, hogy megint egy ilyen kérdés, de kicsit parázós vagyok. Azt olvastam egy kérdésben, hogy lehet, hogy hűvösebb lesz a nyár. Ha igen, akkor hány fokkal, vagy hogyan? Nem szeretnék hideget :(:(
2010. ápr. 16. 19:03
 1/9 dellfil ***** válasza:
100%

Igen, megváltozhat. Általában hűl. A sztratoszférába kerülő kéndioxid miatt. A vulkáni hamuszemcsék sem közömbösek.

De minden attól függ, hogy mennyi jut fel a magas légkörbe. Azaz milyen intenzív, és meddig tart a kitörés. Még nem tudható, mert csak most kezdődött. Ha egy-két héten belül abbamarad, akkor szinte semmit nem veszünk észre, a "hatásaiból". Egyelőre kár túldimenzionálni. Csak azért, mert Európában történik...

2010. ápr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De olyan nem lesz, hogy 35 fok helyett csak 25? Vagy ez is előfordulhat?
2010. ápr. 16. 19:26
 3/9 anonim válasza:

@19:13

Én úgy tudom hogy még láva még nem ömlik ki a vulkánból szóval csak "köhécsel" egy "kis" hamu felhőt szóval lehetetlen meg jósolni hogy meddig tart a kitörés és ez be tudja folyásolni az idő járásunkat. Remélem rövid lesz :) a nyár azért van hogy meleg legyen és ezért jó :) drukkoljunk :)

2010. ápr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nem igazán értem amit írtál :) Szóval akkor most 10 fok különbség azért nem lehet? Igaz?
2010. ápr. 16. 20:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem.


Utoljára az 1815-ös Tambora-kitörés okozott komoly gondokat, ilyen esemény ezer évben egyszer történik, kicsi a valószínűsége, hogy a mostani hasonló nagyságrendű lesz.

2010. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem hogy nem...
2010. ápr. 16. 20:49
 7/9 anonim ***** válasza:
lehet nagy baj, kérdés, hogy mennyi hamu kerül al evegőbe, milyen magasra jut, meddig lesz ott, hogyan viszik a légáramlatok. Nagy mennyiségű hamunál nyilván sugárzásgyengítés lép fel, így a talajra kevesebb energia jut el. Fontos tudni, hogy 1-2%-os sugárzásgyengülés hatalmas változásokat okozhat. Nem 25 fokos nyarat...
2010. ápr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tegnap 22:29


Ez a kitörés nagyságrendekkel kisebb az 1815-ösnél.

2010. ápr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha hosszabb ideig folytatódik a kitörés, akkor igen. Mégpedig elég jelentősen. Sokszor volt már rá példa, hogy jelentősen hűvösebb volt a nyár, többször havazott is júliusban és elfagyott a termés. Télen extrém nagy hidegek várhatók, amit nem visel el a magyar infrastruktúra. Óriási katasztrófa várható, ha nem marad abba a vulkáni tevékenység néhány héten belül. És ez sajnos nem vicc, volt már rá példa a történelemben nem is egyszer.
2010. ápr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!