Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hidrogén-peroxid lebomlik...

A hidrogén-peroxid lebomlik magától, avagy hogy takarítsam ki az edényemből?

Figyelt kérdés

Bringázáshoz használok egy kulacsot, de egy ideje benne maradt valamilyen italnak a szaga, akárhogy mostam, nem jött ki. Gondoltam, egy kis 30m%-os H2O2-vel megküldöm, ha jól tudom, ez a sterilizálás egy folyamata.

A szag maradt, szóval valószínűleg keveset használtam, vagy nem elég ideig hagytam bent, viszont érdekelne, hogy mit csináljak a kulaccsal, mielőtt újra innék belőle? Eddig csak meleg vízzel öblítettem ki.


2016. júl. 28. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Áztasd, öblítsd át jópárszor, azután használhatod. A H2O2 nyomokban nem mérgező, még 3%-os oldat is csak hányást, hasmenést okoz. (Vannak, akik napi szinten fogmosásra használják, és nyilván nyelnek belőle jópár mg-t.)
2016. júl. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jó, de aki patikában veszi, az 3-6%-ost használ, nem harmincast. Okés, akkor ez lesz, köszi.
2016. júl. 28. 19:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legalább olyan bomlékony mint a szénsav.


Kirakod a napra melegedni szerintem alig lesz nyoma. Főleg az első komment utasításait követve. (persze a tökéletes eltüntetés az lenne, ha meggyújtanád de ezt a műanyag palackka nem bírná) De ellenőrzésnek egy szikra próba lehet nem árt

2016. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ahogy fertőtlenít, elbomlik. pezseg. hígítsd meg picit, és öblítsd át mégegyszer.
2016. júl. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Ha a szag még mindig benne van, akkor hagyjam benne tovább, hadd hasson és csak utána öblítsem el?
2016. júl. 28. 19:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Elég vízzel átöblíteni, a hidrogén-peroxid rendkívül bomlékony, magától meggyulladni pedig nem fog.

A kulacsoddal megpróbálhatnád, hogy aktív szenet teszel bele, vízzel felöntöd, aztán néhány napig úgy hagyod, időnként felrázod. Végül kimosod. Lehet, hogy ez segít.

2016. júl. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2016. júl. 28. 19:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a műanyag kulacsod belső fala a hidrogén peroxidot - ahogy a különböző illatmolekulákat is - képes adszorbeálni a felületén. Többszöri hideg-vizes átöblítés hatására emiatt nem tűnik el az idegen illat a kulacsból.


Én vízforralóban fővő vizet állítanék elő, és vagy 8-10 alkalommal színültig tölteném lobogó vízzel a kulacsot, majd néhány perc múlva kiönteném a vizet belőle és megismételném...

Nem csak a hidrogén peroxid maradványai, de a régi szag is eltűnne belőle!


A tömény hidrogén peroxidhoz amúgy a bomlását csökkentő (a fémionokat megkötő komplexeket) adalékokat adnak.


Máskor az idegen kulacs-szag miatt egy tölcséren keresztül tölts egy evőkanál szódabikarbónát a kulacsba, majd öntsd fel fővő vízzel, és hagyd kihűlni. Utána a bikarbónát kiöblítendő ha még 2-3 alkalommal átöblíted fővő vízzel, teljesen szagmentes lesz.

2016. júl. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Viszont a kulacsom nem hőre keményedő műanyagból van.
2016. júl. 28. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!