Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy kell azt elképzelni,...

Hogy kell azt elképzelni, hogy "befognak" egy neutront?

Figyelt kérdés
Na, kicsit különösen lett megfogalmazva a kérdés, a lényege viszont annyi, hogy maghasadás alkalmával, ahogy írják, neutronnal bombáznak x atomot, az pedig 2 kisebb, ált. 95 és 135 körüli tömegszámú atomokra hasad szét (a példa az urán 235-ös izotópját hozta fel) ennek során pedig szabad neutronok (példa szerint 3 db) repülnek szét, azok is maghasadást okoznak, és tulajdonképpen megindul a láncreakció. Ez így mind szép és jó, de hogy kell elképzelni, hogy neutronnal bombáznak egy atomot? Honnan van az a neutron? nem lehet csak úgy befogni.. Ezt ha valaki elmagyarázná nekem, azt nagyon megköszönném :) Teljesen laikus vagyok a témában, szóval ha ostoba a kérdés, azért elnézést kérek :/ :D

2016. aug. 12. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Úgy kell ezt a befogást elképzelni hogy a lassú neutront az atommag vonzása elkapja és a magba húzza ez a neutron pedig átadja az energiáját a 235-ös uránnak ami rezgésbe jön és szétesik kriptonra és báriumra és ekkor 3 neutron szabadul el. Így keletkeznek újabb neutronok(3/atommag ahogy te is írtad) amiket a keletkező atommagok ugyanezzel a módszerrel elkapják így azok is tovább esnek szét és újabb neutronok szabadulnak el amiket megint befogna és így tovább.
2016. aug. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De nem így értettem. Az első neutron, amivel meglövik ezt az urán-izotópot, honnan van? Hogy kerül oda, hogyan tudják befogni, és később meglőni vele ez uránt, ezt hogyan kell elképzelni?
2016. aug. 12. 17:22
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Egy másik radioaktív magból van.
2016. aug. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2016. aug. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!