Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elevenszülőnek, Sarjikának...

Az elevenszülőnek, Sarjikának van magja?

Figyelt kérdés

Még télen kaptunk egyet.

Bent tartottam a szobámban, rendszeresen fűtöttünk.

És hát elszáradt. (vagy a sok víztől pusztult el?)

na mind1

Mindenesetre sikerült megmentenem, úgyhogy már kb. van vagy 50db.


És mivel még nem telt el egy év, arra lennék kíváncsi, hogy magja van-e? (olvastam neten, hogy van virága)


Plussz, télen hol tartsam őket? bent, kint, fóliában, pincében, padláson?


Válaszokat köszönöm 16/F



2016. aug. 24. 17:43
 1/5 A kérdező kommentje:

a magját úgy értem, hogy szaporítható mag?

és hogy mire kell ilyenkor odafigyelni?

2016. aug. 24. 17:46
 2/5 anonim ***** válasza:

El nem tudtam kèpzelni, hogy mi a bűbánatos úristen az a sarjika :D aztán a kèpről rájöttem egy kalanchoe(ezért nem szeretem a magyar neveket)

Valószínűleg hasonló ígényű, mint a korallvirág.Szereti a vizet és a szűrt fényt, de van pár kártevője(levéltetű,tripsz,atkák) ezeket leszámítva nem igényes de a kártevők hamar tönkreteszik.

2016. aug. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kieg.

Tarthatod egész évben szobában.

A kapott növény szvsz azért halt el, mert a bolti talajok(ha abban volt) úgy van tervezve, hogy ha nem ülteted át vége...

2016. aug. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jajj már.. tiszta szétszórt vagyok.Szóval harmadszorra ...:D a magja apró, ennyi sarj mellet felesleges azzal próbàlkozni.

Amúgy egy ilyen növényt elfogadnèk :D

16F én is 😂

2016. aug. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ja, és milyen jól lehet oltani, keresztezni?

És mivel?

Ha valaki tud Magyar oldalt linkelni, azt külön köszönöm!

2016. aug. 24. 21:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!