Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gép ember kapcsolat?

Mr Orange kérdése:

Gép ember kapcsolat?

Figyelt kérdés

2016. aug. 27. 22:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A számítógépes technika folyamatosan fejlődik mi a véleményetek egy olyan társadalomról ahol a robotok végzik a fizikai munka nagy részét és ezek irányítását számítógépek végzik sikk film témája ez lehetséges-e szerintetek hogy egy nap a techknika szolgasorba dönti az emberiséget?
2016. aug. 27. 22:46
 2/11 Ozmium42 ***** válasza:
34%
Jó reggelt. A korábban emberek által végzett munka túlnyomó részét már ma is gépek végzik. Erre vannak kitalálva. Az ember már most is rabszolga. Elértük azt a kort, amikor már nem a technológia dolgozik értünk, hanem mi dolgozunk a technológia fejlődéséért. Hogy érzed most magad?
2016. aug. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet nagy laikusnak tűnök de nem ilyen rabszolgaságra gondolok hanem arra,hogy egy ilyen mester számítógép öntudatra ébred mint mondjuk a HAL 9000-ES
2016. aug. 27. 23:13
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem már az magas, hogy miért akarják emberi kinézetűvé tenni a robotokat.

Addig értem, hogy könnyebben elfogadjuk őket. Viszont egy emberi kinézetű "valamit" hamarabb meg is szerethetünk.


Az öntudatra ébredést nagyon sokáig még nem tudom elképzelni.

2016. aug. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 2*Sü ***** válasza:
0%

> egy ilyen mester számítógép öntudatra ébred mint mondjuk a HAL 9000-ES


Egyrészt nem valószínű, hogy egy számítógép, program öntudatra ébred. A mesterséges intelligenciát mindig célirányosan fogjuk használni, nincs ok, kereslet rá, hogy egy általános intelligenciát hozzunk létre. Lesz - van - mondjuk olyan számítógép, ami valamilyen módon az emberi gondolkodást jobban modellezve - hívjuk mesterséges intelligenciának - az emberi értelem képességeit meghaladó módon képes gondolkodni, de mindig csak az adott témában. Mondjuk jobban sakkozik, mint a világbajnok. De ez csak sakkozni fog tudni, nem fog érteni a történelemhez, a gasztronómiához, de még pókerezni sem fog tudni. Egy általános mesterséges intelligenciát kifejleszteni eléggé bonyolult és költséges lenne, viszont kevésbé lenne hatékony egy adott feladatra, mint egy célirányos szoftver, számítógép.


Másrészt a legtöbb ezzel foglalkozó tudós mondjuk ismeri Asimov munkásságát, egy mesterséges intelligenciát olyan korlátokkal fog létrehozni, hogy az tartalmazza a robotika három alaptörvényét.


Harmadrészt nem csak a mesterséges intelligenciát érinti, hanem a hagyományos szoftvereket, számítógépeket is, hogy felléphetnek hibák, rendellenességek, így az igazán komoly döntések, illetve az azokhoz szükséges lehetőségek mindig az ember kezében maradnak. Lehet, hogy egy számítógép, mesterséges intelligencia azt fogja mondani, hogy "na most kell kilőni az atomrakétát", erre nem lesz lehetősége, mert nem leszünk olyan hülyék, hogy közvetlenül összekössük az indítógombbal. Mindig ott lesz ilyen esetben az ember, aki mérlegeli a gép eredményeit, és az ember lesz, aki alkalmasint meg fogja nyomni a gombot, vagy éppen nem.

2016. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy filozófiai kérdés, és sokan mondják, hogy a gép túllépi az embert. Nem árt megvizsgálni mentális szempontból is, kik mondják (most csak az értőkről beszéljünk). Ők mástól is félnek. Bizonytalanok, nem hisznek talán saját képességeikben se.


Két ok szól igazán amellett, hogy az ember-gép kapcsolatában alapvetően az ember a domináns. Ma az ember a domináns az élő természetben. Ez egyfelől egy jó érzés, másfelől ezt hozta az evolúció és a tudat. Na most az ember mondjon le erről a jó érzésről? A számítógép fejlődését az ember határozza meg. Egyes példányait leszámítva, nem fog olyan szerkezetet létrehozni, ami átvehetné a "hatalmat", pontosabban beépít ezt gátló folyamatokat.

Ugyanakkor az ember tudja hogyan működik az automata, hisz ő hozta létre. Azt is tudja, hogy véges tudással alkották, és ezért lehet benne rejtett hiba, amely ellenőrizhetetlenné teszi a működését. Ez elegendő ok, hogy beépítsen külső kontrollt szükség esetére.

Fentiek általános érvénnyel bírnak, ettől gyedi és véges idejű eltérések, (perturbációk) lehetségesek. Ha az emberiség annyira felelőtlen, hogy az instabil perturbációkat megengedi, megérdemli, hogy kivesszen.

2016. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom hogy majd el fog érni a tecnika egy olyan szintre ahol képes lesz az ember alkotni tulajdonképe negy olya nszámítógépet ami képes lesz a tapasztaláson keresztül tanulni és fejlődni mint az ember aminek talán öntudata is lesz így!

Hisz tulajdonképen ha úgyvesszük mi csak e fejlett robotok vagyuk szövetekből!

2016. aug. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

Azon sem ártana elgondolkodni, hogy biztos, hogy rosszabb lenne, ha egy mesterséges értelem kezében lennének a fontos döntések?

Persze, az ember találta fel az erkölcsöt, a humanizmust, de a legembertelenebb dolgokat is.


Komolyan gondolja valaki, hogy a gép lenne GONOSZ?


Ki látta az AI filmet?

Konkrétan inkább az ember jelent veszélyt egy egyenrangú mesterséges értelemre. Csak azért, mert megteheti.

2016. aug. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ne marról van szó, hogy a gép gonosz-e. Hanem arról, hogy a természetben az események oksági összefüggések alapján mennek végbe. Ez alól az ember kivétel, mert tudata, ezáltal érzelme van. Ezen túl fontos, hogy az ember olyan tulajdonságokkal rendelkezik, amelyekkel más objektum nem: motiváció, akarás, képesség, érzelem.

Az alapkérdés tehát: az ember akar-e "konkurenciát"? Ha igen, olyan programokat ír, amelyek később ide vezetnek. ha nem, nem ír ilyeneket, ésa robot robot marad.

2016. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

"Az alapkérdés tehát: az ember akar-e "konkurenciát"? Ha igen, olyan programokat ír, amelyek később ide vezetnek. ha nem, nem ír ilyeneket, ésa robot robot marad."


Nem vagyok biztos abban, hogy ez így van.

Az ember sok olyan dolgot megcsinál, aminél a kérdés igazán csak az, hogy meg lehet-e csinálni. Persze a későbbi tudományos profitálásra lehet hivatkozni, de sok dolgot csinálunk csak egyszerű határfeszegetésből.

Az emberrel összetéveszthetően "emberi", például a Turing-teszten simán átsétáló mesterséges értelem kifejlesztésében meg ma is kifejezetten verseny folyik!

Igenis meg fogjuk csinálni. Még ha fogalmunk sincs, hogy lesz-e valaha is igazán praktikus okunk rá.

Erre csak rész-ok az úttörő kutató szellem, a kíváncsiság, a tudományos versengés stb.


A másik, ami talán részben tudat alatt dolgozik:

Az ember VÁGYIK az egyenrangú társra. Ezért keressük a földönkívülieket. Ezért kerestük az állati értelmet. Ezért igyekszünk létrehozni a gépi értelmet.

Itt ülünk hétmilliárdan ezen a golyón, mégis egyedül vagyunk.

2016. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!