Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van a Föld belsejében?

Mi van a Föld belsejében?

Figyelt kérdés
2016. szept. 26. 02:22
1 2
 11/15 anonim válasza:
A pokol
2016. szept. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 dellfil ***** válasza:
100%

Megkérdezed: "Mi van a Föld belsejében?"

Kapsz egy rakat - ilyen, olyan - választ.

(Persze közben bekavar egy link egy szerencsétlen skizofréniás hölgyemény szellemi öklendezésével.)

Később megválaszolod valamiképp:

"A wikipedia 30-70 km-es mélységről ír. Hogy a csudába ismernének ennyit, amikor a legmélyebb fúrás csak 12 km mély volt?! A 6000 km-hez képest ez roppant kicsi."

Először is ne a wikit firtasd, mert az nagyon általános, és nagyon felületes "tudást" ad. Az csak - legtöbbször - egy összefoglaló, laikusoknak. Hogy feléből-nagyjából képben legyenek, a tárgyat illetően. Inkább:

[link]

[link]

Ez így kezdődik:

"A Föld belső felépítéséről, szerkezetéről nagyon kevés közvetlen adattal, megfigyeléssel rendelkezünk, hiszen még a legmélyebb kutatófúrások is csak mintegy 10 km-es mélységig hatolnak le (USA - 9000 m, Kola-félsziget - 12000 m), a Föld sugara pedig a mérések szerint 6378 km. A Föld belsejéről a földrengéshullámok elemzésével lehet közvetett ismeretekhez jutni."

Innen a magabiztosság?:

"Fogalmuk sincs, hogy mi van a nagyobb mélységekben. Szép ábrákat én is tudok rajzolni, de ez nem tudomány."

Akkor most kíváncsi vagy-e, vagy nem, hogy "...Hogy a csudába..."? Vagy ez csak költői kérdés volt? :D

[link]

Azért azt tudni kellene, hogy a közvetett bizonyíték is bizonyíték! Főleg, hogy sok tudományterület - geofizika, geokémia, szeizmológia, oceanográfia(!), magnetoszféra kutatás, planetológia(!), és ezer más - vizsgálatai, mérési eredményei a fenn vázolt képet támasztják alá.

Levezetésül: :D (Szép ábrák! :DDD)

[link]

[link]

[link]


dellfil

2016. szept. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Wadmalac ***** válasza:

Már megint egy "nem értem, nem tudom, akkor hülyeség, akkor minden tudós hülye csak én vagyok okos" ember.

Miért?

Komolyan ezt gyártja a mai oktatás sorozatban?

2016. szept. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
89%

Igen Wadmalac, ezt gyártja. De azért besegít a szülő, a barátok, a közszemlélet, de főképp az a társadalom, amely eltűri, hogy az oktatást lezüllesszék, semmibe vegyék. És ebben mindenekelőtt azoknak az "írástudóknak" van óriási felelősségük, akik képesek átlátni ennek a mechanizmusát, képesek felmérni (jobban mint a föld belsejét), hogy ez hová vezet, mégse tesznek semmit. No nem egyedül, tudjuk, hogy rendszerhibát csak másik rendszer tud javítani, de hol a másik rendszerre való szervezés?

Igen, néha kénytelenek vagyunk szembesülni, hogy egyre több területen az ésszerűséget, a gondolkodást a butaság nihilizmusa veszi át, és ez válik közszemléletté, ezáltal meghatározóvá. Amikor már azt is tehetetlenül kell végignézned, ahogy a gyereked minden erőfeszítés ellenére elmerül ebben a mocsárban.

2016. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Wadmalac ***** válasza:

Elég szomorú. Ebből élnek meg a konteók, kreacionizmus, profitvadász szekták.

Ez nem magyar betegség, világszinten működik.

tényleg ennyire az a fő szempont, hogy a buta tömeg jól irányítható?


Na jó, nem nyavajgok tovább offban.

2016. szept. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!