Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora lesz a hang felerősítése?

Mekkora lesz a hang felerősítése?

Figyelt kérdés

Van egy motoros berendezésem, aminek 57dB a hangerőssége. Mekkorára fog nőni ha berakom egy zárt térbe? Mennyire fogják felerősíteni az őt körülvevő falak? Képleteket szeretnék kérni, mert nem találok semmit sem hozzá.

Köszönöm előre is.



2016. okt. 24. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak rosszul kerestél rá.


Tulajdonképpen itt az interferencia jelenségről van szó szerintem, csak nem két hangforrás van, hanem a szemközti falakról visszaverődő hanghullámok oltják és erősítik ki egymást.


És tulajdonképpen ez a terem minden pontjában különböző erősségű lesz ráadásul a közbeeső akadályok is nehezítik az elképzelést.


Szóval egyáltalán nem triviális ennek a kiszámítása, de lehet csak én tudom rosszul.

2016. okt. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Plusz mintha lenne egy összefüggés a hangerősség gyengülésére terjedés közben, és mintha ott a hangerősség a megtett távolság négyzetével fordítottan arányos lenne, vagy másképp a hangerősség gyengülése a távolság négyzetével egyenesen arányos.
2016. okt. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A zárt tér egy rezonátort fog alkotni ilyenkor a maximum hangerő a rezonátor jósági tényezőjétől függ.

A jósági tényező attól függ hogy mekkora a reflexió a falakról és milyen hanglenyelő anyagok vannak a zárt térben és mekkora a levegő csillapítása. Természetesen a frekvenciától és a hullámhossztól függően állóhullámok alakulhatnak ki ilyenkor térben állandó helyen helyi maximumok és minimumok alakulhatnak ki. Tehát végeredményben minden a paraméterektől függ Ezek becslésére nincsenek meg az adataim.

2016. okt. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Milyen adatok kellenének a pontos számoláshoz? Egy zárt, nagy dobozba menne egy aggregátor és érdekelne hogy mekkora hangja lenne kívül illetve a zárt belső térben mennyire erősödne fel.
2016. okt. 26. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!