Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tudom megnézni a világ...

I3u[R]n kérdése:

Hol tudom megnézni a világ összes faját?

Figyelt kérdés
Akár felsorolásba, evolúciós sorrendbe, mi miből alakult ki stb.

2016. okt. 29. 12:29
1 2
 1/15 anonim válasza:
Állat, vagy növény fajra gondolsz?
2016. okt. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Mojjo ***** válasza:
89%
Hány évet szánsz rá? Ha minden órában 200 (!) fajt megnézel, napi 10 órában, minden nap, szünet nélkül, hétvégéken is, ünnepnapokon is, akkor egy cca 12,5 év alatt meglesz. Persze ezt a tempót nem nagyon lehet tartani, szóval egy 40-50 évet legalább szánj rá :)
2016. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
#2 Mellette pedig gondoljon arra is, hogy ezek száma naponta növekszik, tehát a 40-50 évnyi tájékozódás után nekifoghat az időközben felgyülemlő, majd a jövőben felfedezett fajoknak is :)
2016. okt. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
azt kérdeztem hol, nem mennyi idő alatt
2016. okt. 29. 23:54
 5/15 Mojjo ***** válasza:
76%
@4: látom, nem ment át az üzenet. A lényeg az, hogy egy ilyen adatbázis kezelhetetlen és ezért felesleges lenne, így egybegyúrva kétlem, hogy bárhol is meglenne, de ha meg is van, nem sok hasznát veszed.
2016. okt. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Vree ***** válasza:

Szerintem írd be a Google-be, hogy "all species" vagy "species inventory".


Itt van például a Brit Természettörténi Múzeum adatbázisa (!ez csak az UK-ban honos fajokat tartja nyilván):

[link]


Hasonlóakat találhatsz országonkénti (már amelyik ország intlzetei fenntartanak ilyet), vagy egyéb kategóriák szerint lebontásban (pl. veszélyeztetett fajok listája, a "vörös könyv": [link] Other search options->Taxonomy)


Összes fajról való adatbázis nincs; illetve ha rákeresel az "all species inventory"-ra, láthatod, hogy hirdeti magát egy csopot, hogy ők majd...de az asztalra még nem tettek le semmit.

2016. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Tom Benko ***** válasza:
Miután nem is ismerjük mindet, ez eléggé esélytelen. Sőt, eleve egyes esetekben még a külön fajba sorolás is erősen vitatott, ekletáns példa a kutyafajták hovatartozása. Például a bernáthegyi meg az újfundlandi még csak-csak egy fajba tartozhatónak tekinthető, de a csivava meg a dán dog már kevésbé. Sőt, utóbbi kettő sok fajfogalom szerint már külön fajba is tartozik, mivel még életképes utódjuk sem lehet (más kérdés, hogy párzani sem tudnak már, legfeljebb mesterségesen).
2016. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Mojjo ***** válasza:
@7: ez igazolt valahogy, hogy nem lehet életképes utódjuk. Mondjuk kísérletesen?
2016. okt. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Vree ***** válasza:

#7: Bizonyíték? Mert ezt erősen kétlem.

Keverékekből a legextrémebb párosításokra is láttam már példát. A valódi gát igazából ugye a párosodás fizikai megvalósítása, de nem hallottam/találtam semmi bizonyítékot rá, hogy ez a megtermékenyítésre is kiterjedne.

Tudod igazolni?


Mojjo: Szerintem eléggé "mahematician's answer" választ adtál a érdezőnek: helyes, csak nem gondoltál bele, hogy a kérd. mit akarhat/mire lehet szüksége. Erősen valószínű, hogy nem a világ összes fajáról összehasonlító elemzést író biológus, csak egy érdeklődő. Tehát ha minden fajt összesítő adatbázis nincs is, neki nem is erre van igazából szüksége. Abban viszont tudunk neki segítséget nyújtani, amihez neki kell.

(Attól még a válasz helyes, csak nem muszáj ennyinál megállni. :) )

2016. okt. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Vree ***** válasza:

^hogy megválaszoljam a saját kérdésemet is:

én egy ilyet találtam

[link]


Ez valóban azt állítja, hog a finom genetikai eltérések akadályozzák a kutyakeveredést (bár nem állították meg a lehetőséget teljese, legalábbis a vizsgált fajtáknál).

A cikkben a Beagle-szetter keveredés volt a példa.

2016. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!