Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy 55 g-os tojásnál, hogyan...

Egy 55 g-os tojásnál, hogyan tudom kiszámolni, hogy mekkora erő kell ahhoz, hogy megtörjön? Előre is kösönöm a válaszokat.

Figyelt kérdés

2016. nov. 12. 23:40
 1/5 Mojjo ***** válasza:
100%
Sehogy. A tojás tömegéből nem fogod tudni, hogy pontosan milyen vastag a héja, meg milyen egyenetlenségek, belső feszültségek vannak benne, amik hatással vannak a feltöréséhez szükséges erőre. Na meg pontosan milyen szögben, mivel stb... Szóval sehogy.
2016. nov. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van. Kérdező, sose láttál még igen vékony héjú, annyi erőtől szétfröccsenő tojást, amitől a másik be sem reped? Én napi sok tojást eszem, nekem ez nem új.

Nagyon sok tényezős ez a dolog, ez csak egyetlen, bár igen fontos közülük.

2016. nov. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
charpy féle ütvehajltó vizsgálattal...
2016. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kiszámítani nem lehet, hanem csak kísérletileg megmérni a teherbírását jó sok tojásnak.
2016. nov. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

...és venni egy átlagot.

"Egyforam, mit két tojás!" -tartja a mondás.

De nincs két egyforma, eddig sem volt, ezután sem lesz.

A kérdésed kb ilyen:

"Hány kiló egy ember? "

Csak magadban próbálj erre válaszolni...!

2016. nov. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!