Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a fityma annyira haszontala...

Ha a fityma annyira haszontalan dolog, mint amennyire a körülmetélés-pártiak állítják, akkor az evolúció során miért nem tűnt el magától is?

Figyelt kérdés
Nemrég vitatkoztam egy zsidó ismerősömmel, aki arról próbált meggyőzni, hogy a körülmetélés sokkal praktikusabb, mint a fityma meghagyása, mert csökken a fertőzésveszély, csökken a méhnyakrák kialakulásának kockázata, és nincs korai magömlés. Engem nem győzött meg, és azzal érveltem, hogy ha ezek mind igazak, és a természet szempontjából felesleges a fityma, akkor ugyanúgy el kellett volna már tűnnie, vagy legalábbis zsugorodnia kéne nemzedékről nemzedékre, mint mondjuk a bölcsességfognak. A vita annak kapcsán alakult ki köztünk, hogy most egy műtétre van szükségem, és választhatok a részleges és teljes körülmetélés között., és utóbbitól ódzkodom. Szerinte az érvelésemmel csak palástolni akarom, hogy félek a beavatkozástól - választ azonban nem adott a kérdésemre. Így titeket kérdeznélek: ha nincs szükség arra a bőrfedőre, akkor miért nincs eltűnőben?
2016. nov. 15. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Most leszámítva azt, hogy az evolúció nem a haszontalan, hanem a kifejezettel előnytelen tulajdonságokra szokott szelekciós nyomást kifejteni, az a vicces, hogy a barátod magától is adott neked egy érvet: korai magömlés. Ha az ősember 1 perc alatt meg tudja rakni a szomszédja feleségét, mielőtt a szomszéd észrevenné és agyonütné, akkor az számára épphogy siker, nem pedig kudarc.
2016. nov. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

egyertelmuen vedelmi funkcioja van. Hogy lenne mar felesleges?


Az mas dolog hogy lehet nelkule elni.

2016. nov. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A praktikum, higiénia, stb. érvek az idők során alakult ki, de az eredeti cél az volt (amit egyébként az egyiptomiaktól tanultak el), hogy a gyerkőc ne maszturbázzon. Kb. ennyi.
2016. nov. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

De hogy a kérdésre is válaszoljak, az evolúció nem feltétlenül tünteti el a haszontalan dolgokat, sokkal inkább a hátrányosakat (ahogy fentebb is írták).


A másik, hogy az evolúció emberi léptékkel irtó lassan működik. Még az is lehet, hogy eltűnnek bizonyos felesleges dolgok, mondjuk 10-50 ezer év múlva. (És lehet, hogy keveset mondtam.)

2016. nov. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
87%
Van oka a meglétének, pl jobban stimulálható, nagyobb szexuális öröm. A magyarok között viszonylag kevés férfi van körülmetélve.
2016. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
90%

Igazi védelmi célja még ruhaviselő korunk előtt lehetett.

Jelenleg ez már szükségtelen.

Abszolút személyi ízlés kérdése, mert az ellene szóló érvek is gyenge lábon állnak.


"csökken a fertőzésveszély, csökken a méhnyakrák kialakulásának kockázata"

Erre találták fel az intim higiéniát. Szóval aki rendesen tisztálkodik, annál ez a probléma fel sem merül.


"és nincs korai magömlés"

Mintha az csak a fitymán múlna.

Az biztos, hogy az a szerszám érzékenyebb, ami nincs kitéve egész napi alsógatya-dörzsölésnek.

De akkor ez alapján fel lehetne hozni, hogy a makk elérzéketlenedése csökkenti a szex élvezetét.


Vallási hagyományokat tudományosan nem mindig lehet stabilan megokolni.

Ugyanilyen vallási és erkölcsi alapon meg lehetne támadni a testi csonkítást is. Főleg gyerekeken.

A kutyák fül- és faroktrimmelése be lett tiltva, de gyerekeket alul skalpolni szabad.

2016. nov. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Wadmalac! :O


Te hogy keveredtél ilyen témák felé?!?

Neked tán nem a fizikai kérdések mellett lenne a helyed!?

2017. jan. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Nem tudom, ha már itt volt a tudomány rovatban és ráértem...

:D

2017. jan. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!