Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi okozza a röntgensugárzást,...

Mi okozza a röntgensugárzást, ha egy vákumos térben szigszalagot tépünk?

Figyelt kérdés

Próbálom pontosítani a kérdést.

Vákumos térben.

Ha egy szigszalagot lekerünk (letépünk) vagy hasonló, az röntgensugárzást okoz.

Valaki elmagyarázná, jó részletesen.


Köszi!



2016. nov. 26. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi?!
2016. nov. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Igen, akár.

Vakumban a szabad részecskéknek nagyobb az szabad úthossza mert nem ütköznek más részecskékkel és nem adják le az energiájukat.Ezért van a fénycsövekben alacsony nyomás. A szigszallag szigetelő tépéskor lesz némi töltés megosztás rajta ami térerőséget jelenet a környezetben.

Ez elkezdi gyorsítani a környezetben levő szabad elektronokat és mivel vakuum van ezért jó nagy sebességet tudnak elérni ha ez valamilyen anyagba becsapódik akkor az abban levő töltések tere lefékezi az elektront és fékezési röntgen sugárzás keletkezhet.

De mondjuk ha a kezeden a bőr száraz és tapsolsz egyet akkor is. Nagyon kicsi az így nyerhető röntgensugárzás intenzitása, szerintem alig mérhető.

2016. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen!
2016. nov. 27. 15:08
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

Nem hallottam róla, hogy lenne benne RTG hullámhossz, csupán a legnagyobb rész látható és UV fény.

[link]

2016. nov. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én találtam egy oldalt ahol egy rövid kis angol szövegbe összesítették. De magyarázat nem volt..s már az oldalt se kapom meg :/
2016. nov. 28. 23:36
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
A ragasztószalag tépésekor keletkező kis vákuumbuborék, megfelelő sztatikus kisüléssel viselkedhet úgy, mint egy miniatűr katódsugárcső. Persze ez csak az én hipotézisem.
2016. nov. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!