Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha fogsz egy darab káliumot,...

Ha fogsz egy darab káliumot, és meggyújtod, melyik reakció játszódik le?

Figyelt kérdés

I. 4 K + O2 -> 2 K2O

II. K + O2 -> KO2

III. 2 K + O2 -> K2O2


2010. máj. 2. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem hogy az első. (de nem kell feltétlenül meggyújtani, a legköri O2vel is tud oxidálódni)
2010. máj. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
I.
2010. máj. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az első jó.
2010. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A harmadik eleve kizárható, mert a keletkezett anyag összegképlete helytelen, helyesen 2 KO lehetne. De az sem lehet, mert a kálium egyszeresen pozitív, az oxigén pedig kétszeresen negatív töltésű. A három közül az egyetlen egyenlet, amelyben a töltések kiegyenlítik egymást, az első.
2010. máj. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szomorúan tapasztaltam, hogy revideálnom kell a nézetemet és ellent kell mondjak magammal együtt mindenkinek.

Oxigénne reagálva a K szuproxidod képez, szóval a II.

Második voltam.

2010. máj. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Silber ***** válasza:
Pontosan. Hallgass az előttem szólóra. Kálium oxigénnel történő reakciójakor kálium-szuperoxid keletkezik (K2O), ahol az oxigén oxidációs foka -1/2. Így jön ki, hogy egyszeres pozitív töltés két darab "feles" negatív töltéssel kapcsolódik.
2010. máj. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4. ember : a K2O2 semmiképp se hibás, és nem KO. O2 2- ion lenne benne, amit peroxidionnak hívnak. Szóval a K2O2 a kálium-peroxid. Olyan mint a H2O2, a hidrogén-peroxid (hiperol, gyakran használt hajszőkítő :D ) Az se HO.


Egyébként tudom a megoldást, csak kíváncsi vagyok, mennyi a képzetlen ember, aki csak wikipédiára hallgat (ott is van hülyeség)

2010. máj. 2. 19:27
 8/11 anonim válasza:
A II reakció a helyes.
2010. máj. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Silber ***** válasza:

Kérdező: Azért ne tessék leírni a wikipediát. Én sok mindent onnan tanultam meg/tudtam meg. Mert több mint 90%-a (konvergál a 100%-hoz) igenis úgy van, ahogy valójában. Mellesleg a kálium oxidációja nem általános ismeret, hanem igenis szakmai. Én nem tudok Nietzsche-ről 20 percet előadást tartani, ők meg nem ismerik ezt a reakciót. Ettől az ember még nem képzetlen. Te tudsz kettős integrált számolni egy H halmazon, vagy egy szeparálható differenciálegyenletet megoldani?

Attól hogy valaki nem ismeri a másik terület magasabb szintjét, még nem lesz képzetlen. Figyeljünk a fogalmazásra :)

2010. máj. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Speciel a K oxidjai helyesen szerepelnek a Wikipediában. Viszont a hiperol nem azonos a hidrogén peroxiddal! :)
2010. máj. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!