Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ahogy nő az ember átlagmagassá...

Ahogy nő az ember átlagmagassága, a fizikai erőszintje úgy csökken?

Figyelt kérdés
Elég megnézni,hogy a régi emberek mennyivel erősebbek voltak

2017. jan. 5. 22:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mármint a társadalomra gondoltam,nem egy db emberre
2017. jan. 5. 22:49
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok arról, hogy lenne összefüggés a kettő között. Ha mégis van, egy tudományos cikknek örülnék.


A régiek azonban véleményem szerint azért voltak erősebbek, mert olyan életet éltek, ami erősebb fizikai kifejtéssel járt. Ma eléggé elkényelmesedett az élet. Az ókorban például még követeket küldtek, ha üzenni akartak egymásnak az uralkodók, ma már ilyen nincs, mert ha az emberek üzenni akarnak a másiknak, akkor ráírnak Facebook-on.

2017. jan. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudjuk hogy a "regi" emberek mennyire voltak erosek?
2017. jan. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát pl.görög szobrok,emberábrázolások.Azt olvastam több helyen is,hogy a görög-római katonák túlteljesítenék a mai doppingolt versenysportokókat.Ugye köztudott,hogy versenysport nincs dopping nélkül.Az ókorban nem volt dopping.Tehát egy mai ember már nem

Is tudna olyan fizikumot elérni,mint az ókoriak?

2017. jan. 5. 23:20
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Azt olvastam több helyen is,hogy a görög-római katonák túlteljesítenék a mai doppingolt versenysportokókat"


Erre semmilyen tudomanyos bizonyitek nincs.


Az atlagember azert volt erosebb mert tobb fizikai munkat vegzett, raadasul akinek volt valami fizikai hianyossaga az nagy valoszinuseggel nem erte el a felnott kort.

2017. jan. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Az ókorban nem volt dopping"

Természetesen az ókorban is volt dopping.

[link]

2017. jan. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az 1,5 m-es meg a 2,4 m-es embernek is ugyanaz az alkati felépítése. Bizonyos testmagasság esetén ehhez a "konstrukcióhoz" már nem lehet gazdaságosan elégséges izomtömeget kapcsolni a mérettel arányos erőhöz. Maga az izom is plusz hurcolandó tömeg, szóval egy bizonyos mérettől már nem javít, hanem ront.



De szerintem itt nem erről van szó.

Sőt, valószínűleg nincs közvetlen kapcsolat a testmagasság növekedése és az erőnlét csökkenése közt. Egyszerűen mindkettő az életmódunk következménye, de egymással nincsenek ok-okozati összefüggésben.

A testmagasság lehet táplálkozási következmény meg valamennyire nemi szelekciós is, míg az erőnlét hiánya sima "ellustulás" eredménye az életmódunkban.

2017. jan. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#3 Válaszadó!

Mikor gyerek voltam, 50 kilogrammra töltötték a zsákokat. Liszt, takarmány, cement egységes adagja 50 kg volt, amit egy átlagos fizikumú ember cipelni tudott.

Ma 30 - 40 kilogrammos kiszerelés a divatos.

2017. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
az még semmi , de a memóriánkat se használjuk úgy mint az ókor nagyjai. szimpla ellustulás ez is ahogy a testmozgás hiánya is elsatnyítja egyesek izomzatát.
2017. jan. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ma 30 - 40 kilogrammos kiszerelés a divatos."

Amikor gyerek voltam 200g-os kiszereléső volt a tejföl és a joghurt. Aztán lett 175, majd 150, később 100 majd 80g. Tehát 20on pár év alatt az emberek kondícója már nem teszi lehetővé, hogy cipeljék a 200g-os joghurtot? :D


De ez az egész egy hatalmas ostobaság, ha igaz lenne ez az összefüggés, akkor a 140-150cm-es pigmeusok lennének a legerősebb emberek a világon.

2017. jan. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!