Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora gyorsító erő szükséges...

Mekkora gyorsító erő szükséges ahhoz, hogy egy m=1260 kg tömegű autó 100m úton 54 km/h sebességet érjen el?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért de mechanikabol tök egyszerű feladatokra nem jövök rá... Iden erettsegizem emelt szinten fizikabol es oszinten tarrtok ettől, minden mas tok jol megy ez viszont nem... Esetleg valami tippetek van ami segíthet? Elore is köszönöm!

2017. jan. 7. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy emeltezhettél így... szerintem kamu, na mind1.


A négyzetes úttörvény: s=(a/2)t^2.

A gyorsulás definíciószerűen a=v/t.


Kiküszöbölve az időt: a=v^2/(2s).


A pályairányba eső szükséges erő: F=m*v^2/(2s).



Érdemes meggondolni, hogy változik ez, ha a talaj lejtős, ill. gördülési ellenállás is van.

Ha tényleg emelteztél, ez nem jelenthet problémát.

2017. jan. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megmondani, csak a súrlódás, a pályaemelkedés és a légellenállás ismeretében.
2017. jan. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt 1-es, igazad van ez tenyleg nagyon egyszeru volt es miutan rajottem mit rontottam el mar bantam, hogy meg mertem kerdezni :)
2017. jan. 7. 10:37
 4/4 anonim ***** válasza:
Na és kiszámoltad lejtőre, és gördülési ellenállásra is?
2017. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!