Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológiailag lehetséges-e az...

Biológiailag lehetséges-e az hogy létezzen olyan lény, mint ami az Alien filmekben szereplő "Facehugger" vagy hozzá hasonló élőlény?

Figyelt kérdés
Mostanában sok Alien filmet nézek, meg játszok az Alien: Isolation nevű videojátékkal és szoktam ezekről a lényekről olvasni dolgokat felépítésükről, életkörforgásukról/módjáról meg hasonlókról. És kíváncsi vagyok, hogy ez a lény megfelel-e a biológiai "törvényekhez"? Létezhet olyan biológiai szövet, vagy akármi, amit nem mar szét az a bizonyos sav, ami ezekben a lényekben vér helyett folyik? Ha értitek mire gondolok akkor örülök :D

2017. jan. 8. 18:05
 1/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az Alien filmek sokat vettek át a földi evolúció eredményeiből, lásd a királynő központú koloniális életmódot (pl. hangyák, termeszek, méhek, földikutyák), az élő préda keltetőnek használatát (pl. fürkészdarazsak).

Mérget köpni tudó élőlények is vannak, a bénítómérges fullánkről nem is szólva.


Viszont a földi evolúció nem termelt ki az "alaplénytől" elkülönülten fejlődési fázisokon átmenő, önállóan mozogni, sőt, támadni képes szaporítószervet.

A történet szerint ezen lényeknek nem a vére, hanem egy külön folyadékrendszer a bőr alatt, ami savas. Alapból az, hogy ilyen erős szerves sav létezzen, legyen neki ellenálló szerves szövet, már önmagában erős. A földi evolúció még csak hasonlót sem produkált, a maximum a saját mérgére rezisztens mérgeskígyók példája.


Viszont ne felejtsük el, az Alien sorozat soha, sehol nem ÁLLÍTOTTA, hogy ezen lények evolúció eredményei.

A Prometheus óta viszont biztosak lehetünk benne, hogy nem azok.

2017. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval lehetletlenség hogy ilyen fajta vagy hasonló élőlény előfordúljon?
2017. jan. 10. 18:13
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egyelőre egyetlen bolygón tudtunk életet és evolúciót tanulmányozni. Ez elég szegényes alap ahhoz, hogy kategorikusan bármit kijelentsünk lehetetlennek.

De elégé irreálisnak tűnik a dolog.

A szaporodási mód túlbonyolított, a savas testnedv meg olyan erőteljes védekezési mód, amit egyrészt nehezen elképzelhető ok generálhat, a kifejlődése is nehezen képzelhető el.


Maradjunk annyiban, hogy valószínűtlen.

A filmek történetmenete egyébként is egy mesterségesen létrehozott lényt sejtet.

2017. jan. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele hogy horrorfilmek nagy részben kitalált dolgokat raknak a filmekbe, de ez az alienes sztori meg életmódjuk meg ezek... egy kicsit tartottam/ok attól hogy léteznek :D minden esetre ez majd nyugtatni fog amit mondtatok! köszi :)
2017. jan. 12. 19:45
 5/9 Wadmalac ***** válasza:

Vannak elég horrorisztikus lények itt a földgolyónkon ezek nélkül is.


Valószínűleg Giger eszement szörnyfigurái nélkül fele ennyire sem lenne hátborzongató az egész, de engem speciel megfogott a film, a lények alapötlete és az erre épített, szerintem nagyon színvonalas folytató filmek.


Jön a moziban az Alien: Covenant, ami végre teljesen összeköti a Prometheust a többi filmmel, a mozivászon előtt lehet újra parázni, de megnyugodhatsz, élőben hasonlóval nem fogsz találkozni.

2017. jan. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A covenantot tervezem megnèzni, amint kijön :D és mégegyszer köszönöm a válaszokat:)
2017. jan. 17. 21:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Van itt még egy másik dolog is:

ez egy ragadozó.

Attól függetlenül, hogy mesterséges-e, vagy sem - a ragadozók népessége kis töredéke lehet csak a prédájuknak.

Az, hogy ott bóklászik pár ember, és százával, ezrével várnak rájuk - lehetetlen.

Miből éltek addig?

Ennyi emberen még egy pár sem élt volna meg.

2017. nov. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
A Covenantból legalább kiderült, hogy ezeket NEM az evolúció produkálta.
2017. nov. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Fingkirály ***** válasza:
Sőt, konkrétan emberi termék (tekintve, hogy az alient kikotyvasztó genetikus egy ember által alkotott android) :)
2018. máj. 22. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!