Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A természetben a (kb.470nm-es)...

A természetben a (kb.470nm-es) indigókék, vagy a (kb.495nm-es) ciánkék színű dolgokból van kevesebb?

Figyelt kérdés

Gondolok én növényekre, állatokra, esetleg kőzetekre ásványokra. Valamilyen oknál fogva ez a két spektrumszín (indigó és cián) szinte alig található meg a természetben. Azonban a szomszédos zöld és ibolyaszín viszonylag gyakori (szinte minden növény levele zöld, rengeteg lila virág és sok lila zöldség létezik). Ki tudná valaki fejteni mi ennek az oka?

És az eredeti kérdéssel kapcsolatban a két ritka spektrumszínből vajon a cián, vagy az indigókék fordul elő ritkábban a természetben? Miért?



2017. jan. 9. 22:01
 1/4 anonim válasza:

A természetben az indigó (királykék szín) gyakoribb szerintem. pl létezik ilyen színű virágszirom, de cián színűt még nem láttam. A madár világra is jellemző az indigó szín, tehát bőven megtalálható. A miértjét nyilván nem tudom, ezt senki nem tudhatja szerintem és az is lehet, hogy tévedek.


A fényspektrumot meg ne keverd ide, mert a fény színei nem felelnek meg a természet színeinek.

2017. jan. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"A fényspektrumot meg ne keverd ide, mert a fény színei nem felelnek meg a természet színeinek."

Ezt hogy érted? Szerintem van köze: egy dolog bizonyos hullámhosszú színeket visszaver, másokat elnyel. A természetben pedig a Nap sugárzik, tehát annak spektrumszíneiből keverednek ki a természet színei is.


Egyébként szerintem is a királykék a gyakoribb. A kék nyílméregbéka indigó színű, akárcsak jó néhány virág, és madár. Egy-két gombafaj is indigókék (igaz, nagyon kevés), valamint maga az indigócserje virága.

De, hogy ciánkék madár/gomba/béka/virág létezik, az tényleg jó kérdés (ezért tettem fel :)). Ha valaki tudja, légyszíves írja le, hogy miért nincsen cián (kékeszöld) élőlény a természetben!

2017. jan. 10. 21:36
 3/4 anonim válasza:

Mert a fény additív, a látott színek pedig szubtraktív színkeverésből állnak. Pl a természetbeni kéknek és a fényspektrum indigó színének mások az összetevői. Tehát a hullámhossznak semmi köze ahhoz, hogy mi milyen színű.


Amúgy így alkotta meg a jó isten passz. Erről olvastam, hogy ritkák a természetben a kék színek, de hogy miért, azt nem tudom.

2017. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
Mondjuk az indigó (növény) virága szerintem pont nem kék, hanem rózsaszínes lila.
2017. jan. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!