Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor egy belso szerv fajdalma...

Mikor egy belso szerv fajdalma kisugarzik egy borfeluletre, akkor az miért van? Mi tortenik a gerincveloben?

Figyelt kérdés

2017. jan. 12. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazon gerincvelői interneuronon át kerül át az információ az agy felé tartó felszálló gerincvelői pályákra az adott szervből és a bőr egy részletéről is a fájdalmi inger, ezért nem megkülönböztetőek. Ezeknek a felületeknek a neve a Head-zóna.
2017. jan. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a belső szerv fájdalmát közvetítő afferens sejtteste közel van a bőrből információkat szállító afferensek neuronjához a gerincvelőben , így úgymond a fájdalom áttevődik, konvergálódik. ha érthető amit mondani akarok
2017. márc. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Bocsi, hogy OFF-olok, de akkor olyan is megeshet, hogy a bőrfelület fájdalma sugározódik át egy belső szervre?
2017. márc. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ilyenről még nem hallottam, előttem író... De elviekben lehet hogy előfordulhat.

Mert ugye ez az alap eset pl akkor fordul elő, ha mondjuk valakinek strokeja, vagy azt megelőző állapota volt, és a bal mellkasa - bal karja tájékán érez fájdalmat.

2017. márc. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!