Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy fejlesszem a logikám a...

Hogy fejlesszem a logikám a számítási feladatokhoz?

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy nekem 2018-ban érettégiznem kell emelt szinten kémiából és biológiából.Kémiában az elméleti anyagot meg lehet tanulni,ez csak szorgalom kérdése.Viszont azt érzem a számítási feladatoknál,hogy hiányzik az alapvető logikai háttér.Matematikából nagyon is jó vagyok,viszont ezt a tudás sehogy sem tudom "átkonvertálni" a kémia tantárgyához,nem tudok "kémiailag gondolkozni".Tudnátok tippeket adni a számítási feladatok elsajátításához ?

2017. jan. 17. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Oldj sok feladatot, ha valami nem megy, akkor keress egy hasonló példát, ami könnyebb.

Ötösöm lesz kémiából című könyvet ajánlom.

2017. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Pedig hasonló a logika. Én úgy segítettem magamon annak idején, hogy tonnaszám oldottam a felafatokat, persze csak azokat, amiknek volt megoldása, abból lehet nagyon jókat tanulni. Nem csak ránézni, hanem amennyire csak lehet megérteni, megpróbálni elmagyarázni (magadban), mintha te lennél a tanár. Nekem bevált. Később már az összetettebb feladatok is mentek, kialakult a szemlélet (logika).
2017. jan. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

A kémiai feladatok több mint 50%-át egyszerű aránypárokkal meg lehet oldani.

A feladatból gyűjtsd ki az adatokat.

Írd fel a kémiai reakcióegyenleteket.

Írj vázlatot, hogy milyen lépések vezetnek a megoldáshoz.


A feladatmegoldás gyakorlása nagymértékben segít. Ez nem egy mintapélda megoldását jelenti, hanem a feladatgyűjteményekből ipari méretekben kell gyakorolni!

2017. jan. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
38%
Kiveszed a könyvtárból az _összes_ kémiai feladatgyűjteményt, elkezded megoldani őket, amennyit csak bírsz, ha végeztél velük, akkor jó útra léptél.
2017. jan. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kezdj egyszerűbbekkel, és haladj a bonyolultabbak felé!

Tekintsd szöveges feladatnak, írd fel az adatokat és a kérdést jelölésekkel!

2017. jan. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!