Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy kell ezt kiszámolni?

Hogy kell ezt kiszámolni?

Figyelt kérdés

[link]


Lègyszives valaki magyarázza el lèpèsről lèpèsre hogy kell ezt megoldani,mert szombaton felvètelit irok ès az ilyen tipusut nem èrtem



2017. jan. 18. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Az élek megszámolása gondolom megy.

A másiknál meg annyi a lényeg, hogy felosztod téglalapokra a területet, kiszámolod a területüket és összeadod.

2017. jan. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*felosztod téglalapokra a felületet
2017. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy felismered, hogy ugyanakkora a felülete, mint az ép kockának, hiszen ha felülről, oldalról vagy szemből nézed, mindhárom esetben pont ugyanannyi felszínt látsz, mintha ki se vágták volna a darabot. A belső kis lapokat képzeletben "ki tudod hozni" úgy, hogy az eredeti nagy kockát adják.
2017. jan. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi. kiszámoltam és nem jött ki jól. úgy ahogy te mondod 216 cm2 jött ki de a megoldókulcsban486 van
2017. jan. 18. 21:22
 5/7 anonim ***** válasza:
A 216 hogyan jött ki?
2017. jan. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kis tèglalapokra bontottam,kiszàmoltam a felszinuket es összeadtam
2017. jan. 18. 22:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor valahol hibáztál/elsámoltad.

Ha végig gondolod a kocka felszíne 6*a*a = 6*9*9=486

2017. jan. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!