Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kalkulus (=analízis) tantárg...

A kalkulus (=analízis) tantárgynak milyen haszna van, érdemes mélyen elsajátítani?

Figyelt kérdés
Elsős mérnökinformatikus hallgató vagyok, és ezerrel készülök a vizsgára. Nagyon sok dolgot megtanultam, és a tudásom elvileg elég lesz a vizsga teljesítéséhez, persze simán érhet meglepetés. Viszont ez a tudás szerintem mégis felületes, pl. tudok deriválni, de azt már nem, hogy annak mi is a lényege, mi az alapja, vagy ugyanez elmondható az integrálásról -annyi kiegészítéssel, hogy alap szintű integrálós feladatokat meg tudok oldani, integrálni tudni talán egy élet se elegendő. Érdemes megkeresni ennek a tárgynak a gyökereit, és megérteni az összefüggéseket? Hasznát vehetem a jövőben? Vagyis érdemes az elméletet kenni, vágni, érteni? Például a Thomas féle kalkulus áttanulmányozása elegendő lenne?

2017. jan. 19. 16:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
Szerinted ki nem sz.rja le mennyire tudsz integrálni, mikor pl. a WolframAlpha 10 másodperc alatt kiszámolja?! A leendő fönököd se fogja érdekelni mi miért van, csak az, hogy működjön aminek kell. Te meg bírod a gépbe és cső. 2017 van, már nem abakusszal számolunk.
2017. jan. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Érthető az érved, de szerintem ha nem tudom min alapul, akkor azt se fogom tudni, hogy az adott feladatot például

integrálással kell megoldani.

2017. jan. 19. 17:09
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Van, igen. Rá fog épülni az analízis 2, arra a 3, 4, és nem tudom, hány félév.
2017. jan. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem Newton volt az aki azt mondta, hogy "a természet törvényeit differenciálegyenletek írják le"?


Az analízis során elsajátított gondolkodás a fizika számos területén alkalmazható -pl a 18-19 századi analízis fejlődéséhez nagyban hozzájárult a mechanika fejlődése és fordítva-


Ha nem érted az alapokat sosem merülhetsz majd el később az izoperimetrikus számolásokban, vagy az absztraktabb matematika / fizika részeiben.


A deriválásnak is számos haszna és tulajdonsága van, érdemes ismerni. Az, hogy egy gép pedig könnyedén kiszámolja helyetted az eredményt lényegtelen, itt az elmélet a fontos. A gép akkor kap jelentőséget mikor nincs egzakt megoldása egy egyenletnek ezért analitikus megoldást / közelítést keresünk.

2017. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem érted, mi a deriválás, integrálás lényege, akkor mit csináltál ott egy fél évig? Ha nem tudod, hogy ezekre egyáltalán szükséged lesz-e, és hogyan, akkor hogy kerülsz arra a szakra?


"Nagyon sok dolgot megtanultam, és a tudásom elvileg elég lesz a vizsga teljesítéséhez"


Na ez itt az igazi probléma.

2017. jan. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, gondoltam, hogy fontos tisztában lenni az elmélettel, csak csomóan mondják, hogy mennyi baromságot tanítanak az egyetemen, és én kellő tapasztalat nélkül nem tudom kiválogatni, hogy mi lényeges, és mi nem. A kalkulus elméletének elsajátítása, és megértése rengeteg idő, és jobbnak láttam tájékozódni, hogy megéri-e mielőtt fejest ugrok a mélységbe.
2017. jan. 19. 21:19
 7/15 anonim ***** válasza:
A deriválás megértéshez a Thomas-féle Kalkulusban kb 6 oldal tartozik. Példákkal 10.
2017. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Mégis 800 oldalas kötet kerekedett belőle 3 résszel együtt, és én úgy látom, hogy az első féléves tananyag az 1. könyv elejétől a 2. közepéig tart.
2017. jan. 19. 22:15
 9/15 dq ***** válasza:

Nem igazán vannak benne "mély" dolgok. (illetve fogalmam nincs a tematikátokról)


De igen, ha valamit érdemes kenni-vágni, az az analízis.


Gondolom kb minden tárgy építkezni fog arra, hogy te azokat tudod.

2017. jan. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Mégis 800 oldalas kötet kerekedett belőle 3 résszel együtt, és én úgy látom, hogy az első féléves tananyag az 1. könyv elejétől a 2. közepéig tart."

Arra próbáltam rávilágítani, hogy amit kihagytál az 10 oldal, amit meg úgyis tudsz (alkalmazás), az meg 200, tehát csekély erőfeszítéssel meg tudod ismerni az alapjait is.

Az egészet azért furcsállom kissé, mert amikor én jártam egyetemre, akkor és ott az ember rögtön elvérzett számonkérésnél, ha nem értette, mit csinál, mert az alapozó példák erről szóltak; de már az otthoni gyakorlásnál is nehéz lett volna olyan példatárat találni, amiben nincsenek a megértést firtató példák.

2017. jan. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!