Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hang miből van?

Ay carramba! kérdése:

A hang miből van?

Figyelt kérdés
Tudom hogy (fizikai) jelenség, de mivel létezik, ezért kell valamiből lennie. Minden ami van, annak kell lennie valamiből. Mert hát az nincs semmiből, ami nem létezik.

#hang #létezés #alkotóanyag
2017. jan. 20. 20:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Légnyomás különbség.

Eltérő nyomású levegőből "van".

2017. jan. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
100%
Rezgések, amik hullámokban terjednek. Szerintem levegő.
2017. jan. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Ugye röviden: Az atomok egymásnak ütközése által létrehozott rezgés. De így még mindig nincs megmagyarázva, hogy a hang miből van.
2017. jan. 20. 21:10
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen meg van magyarázva kérdező, még ha te nem érted, akkor is.
2017. jan. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy az első írta. A hang nem csupán levegőben terjed, hanem bármilyen közegben. Tehát ha azt keresed, hogy milyen anyagból van a hang, akkor mindig olyan anyagból, amiben terjed. Egyébként semmi másról nincs szó, mint hogy a közegben sűrűbb és ritkább részek terjednek. Hasonló a jelenség a vízhullámokhoz, csak ott például nem a közeg sűrűsége, hanem a vízszint magassága változik és terjed szét a víz felszínén.
2017. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Végső soron energiából.
2017. jan. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag abból, amiben épp terjed. Pl. itt a Föld felszínén többnyire levegőből.
2017. jan. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 dq ***** válasza:
100%

"Ugye röviden: Az atomok egymásnak ütközése által létrehozott rezgés. De így még mindig nincs megmagyarázva, hogy a hang miből van."


Mibõl van a futás? Mibõl van a játék? Mibõl van a félelem? Mibõl van a zene? Mibõl van az élet?

Mibõl van nekünk ennyi idõnk rád?


...


[link]

Ez megfelel?

2017. jan. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

#1+#Ozmium: Hmm, így már nekem is jónak tűnik. Tehát ebből az is levonható, hogy légüres tér is van valamiből, mivel a fény és a hang is terjed benne. Köszi nektek és a többieknek! Mr. Fafej meghasadt! :P


#8: Nagyjából erről van szó...

"Mibõl van nekünk ennyi idõnk rád?" Nem tudom, de akik válaszolnak, azok rendesek számomra.


Ja, és még valami, ha már itt tartunk: Miből van a foton?

2017. jan. 21. 07:13
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a hang nem terjed légüres térben, csak a fény.
2017. jan. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!