Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hideg tél után akkor most...

Hideg tél után akkor most hideg nyár következik?

Figyelt kérdés
Nem melegszik az idő, és jóval az átlag alatti hőmérsékletet mérhetünk, a jelentések szerint ez nem is nagyon fog változni. Akkor most egy hidegebb periódusban vagyunk?

2017. ápr. 15. 08:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Olyan ostobák ezek a kérdések. Mindig jön egy-két önjelölt, aki elmondja, hogy úristen most a globális felmelegedés, meg a hihetetlen fagyok miatt mik köetkeznek. Köztük te is.

Íme április 50 év távlatában:


"A közel 11 °C-os átlaghőmérsékletű április, vitathatatlanul tavaszi hónapnak tekinthető. Április 20-án a síkvidéki területek legnagyobb részén a napi átlaghőmérséklet átlépi a 10°C-ot."


ÚGY GONDOLOD, HOGY A MOSTANI 15-25 fokos hőmérséklet hideg???? Komolyan annyira idegesítenek a gyk meteorológusai, hogy botrány.

2017. ápr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Meg mi az, hogy nem melegszik az idő? Hol voltál az elmúlt fél évben? Gumiszobában? Voltál kint januárban, amikor befagyott a Duna???? -15 fok volt ember....
2017. ápr. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
#1-nek: nem a globális fölmelegedésről van szó. Hanem az El Nino-ról. Hideg telet okozott, a várakozások szerint aszályos nyarunk lesz.
2017. ápr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Alain Delon ***** válasza:
31%
Ez nem volt hideg tél. 20 éve vagy régebben az volt a megszokott, hogy hetekre beállt a -10 alatti hőmérséklet, és éjszakára simán -20 alá is ment, akár a -30 közelébe. Most meg megy a hiszti, ha van -5 fok. Pffff!
2017. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Két-három hete egy csomóan azon pörögtek, hogy biztos milyen forró nyarunk lesz, mert hát 25 fok van március végén.

Most egy csomóan azon pörögnek, hogy biztos milyen hideg nyarunk lesz, mert hát most is milyen hideg van. (Amúgy nincs. Csak a korábbi hetekhez képest érezzük annak.)


Az időjárást majdnem lehetetlen hónapokra előre megmondani, még olyan nagy vonalakban sem, hogy melegebb lesz-e, vagy hidegebb, mint a szokásos.


#3, az El Nino hatása hazánkban (és egész Európában) meglehetősen összetett, nehezen kiismerhető és prognosztizálható. Amúgy épp egy semleges időszak tart körülbelül tavaly tavasz óta, ilyenkor jelentősebb pl. az észak-atlanti oszcilláció hatása.

A NOAA ezek figyelembe vételével (is) próbál 6 hónapra előrejelezni.

[link]

Ők mérsékelten meleg nyarat várnak. De annyira sokszor benézték, hogy egy ideje már egyáltalán nem is követem.


#4

Még jó, hogy a szakemberek nem közvélemény-kutatás alapján határozzák meg, hideg volt-e a tél. :)

Amúgy viszonylag hideg volt, a mérések szerint is. Ha érdekel, olvasd el az összefoglalót:

[link]

2017. ápr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, lesznek majd nyáron 30+ fokok, aztán akkor majd jönnek naponta a globális felmelegedéstől rettegő kérdések...
2017. ápr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Alain Delon ***** válasza:
5: Viszonylag hideg. A fiatalok nem tudják, mi az a jégvirág. Én még simán tudom. Idén volt vagy két nap, amikor volt jégvirág az ablakon.
2017. ápr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"A fiatalok nem tudják, mi az a jégvirág. Én még simán tudom. Idén volt vagy két nap, amikor volt jégvirág az ablakon."


Na és. Engem meg saját nagyanyám váltig győzködött, hogy az elmúlt 80+ évből ilyen tartós hidegre nem tud példát mondani. Értelmetlen az emberek szelektív és szubjektív élményein vitázni.

2017. ápr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Alain Delon ***** válasza:
49%
17:38: Ez nem szubjektív b......zzzmeg!!! Ha "elég" hideg van, jégvirág keletkezik az ablakon, ha nincs, akkor nem. Ez úgy kb. -15 alatt van. A fázós nagyanyádat meg üdvözlöm.
2017. ápr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A jégvirág keletkezésének a folyamata nem szubjektív, de az, hogy te mennyi jégvirágra emlékszel akár idénről, akár a múltból, az igen.


Erről beszélek:

"Ez nem volt hideg tél. 20 éve vagy régebben az volt a megszokott, hogy hetekre beállt a -10 alatti hőmérséklet, és éjszakára simán -20 alá is ment, akár a -30 közelébe. Most meg megy a hiszti, ha van -5 fok." (10:16-os válasz)

"Idén volt vagy két nap, amikor volt jégvirág az ablakon." (17:10-es hozzászólás)


vs.


1981-2010-es éghajlati átlagtól vett eltérések:

december: -1,1 °C

január: -4,9 °C

február: +2,0 °C

A tél egészére -1,3 °C, a sorban 1901 óta a 28-adik leghidegebb a 117-ből. Műszeres mérések és feljegyzések alapján szerte az országban.


Érzed a különbséget? Azt hittem, ez elemi olyasvalakinek, aki hozzászól a természettudomány szekcióban.

2017. ápr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!