Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Normandia parti sziklák miért...

Normandia parti sziklák miért olyan rétegezett, mint egy idős fa évgyűrűi?

Figyelt kérdés
[link]

2017. aug. 1. 21:23
 1/6 Wadmalac ***** válasza:

Nem akarok hülyeséget mondani, de ez nekem üledékes mészkőnek tűnik.

Az meg szinte mindig ilyen, az évszak szerint változó üledék-összetétel miatt. Tulajdonképpen ez is évgyűrű.

2017. aug. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, és hogy keletkezett? Hogy tudott ilyen egyformán mint a réteslap kialakulni?
2017. aug. 2. 13:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Írj privátban. Este válaszolok és tartok egy geológia és földtan gyorstalpalót ha érdekel. 😀
2017. aug. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
Én helyedben elfogadnám a fenti ajánlatot. :)
2017. aug. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Homokkőnek tűnik, és a csíkok pontosan "évgyűrűk". Egy ősi már rég nem létező folyó megkövesedett hordaléka látható, amin jól követhetőek az időszakos vízhozam változások. A nagyfokú egyenletesség arra utal. hogy egy évben volt egy szárazabb időszak (vékony fekete), és volt egy bővizű, munszunszerű időszak (vastag fehér). Ha ez nem éves rendszerben lett volna, akkor nem lenne ilyen szép egyenletes a minta. Ez arra utal, hogy abban az időszakban nagyon egyenletes, kiszámítható volt a klíma.
2017. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. aug. 3. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!