Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Iható az a forrás ami lakott...

Iható az a forrás ami lakott terület alatt van, vagy inkább keressek másikat rendszeres gyűjtéshez?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy a drága ásványvizek helyett a közeli forrásokra járok majd vizért, mivel Örvényesen lakom. (tihany melletti település) itt a legközelebbi forrás az aszófői almás forrás.

Ez egy karszthegység vizgyűjtő területére eshet. (Aszófői öreghegy) aminek az oldalában szőlős tanyák vannak, de a forrás és a hegység között ott fekszik maga Aszófő települése, ahonnét szinte biztos vagyok benne, hogy szivároghat víz a forrásba.


A forrás bevizsgált, de lehet, hogy a zádor forrással, vagy más környékbeli forrással jobban járnék, ott kizárólag erdők vannak a forrás fölött.


Mit tegyek? Miből igyak? Mivel rendszeresen fogyasztanám, az egészségem is múlik rajta, és ha már üzemanyagot és időt teszek abba, hogy a forráshoz járok, szeretnék olyan vizet inni aminek nem mások kutyaóla meg emésztője részben a vizgyujtő területe.


2018. febr. 2. 00:07
 1/8 EagleHUN ***** válasza:

Ha a forrás fölött annak vízgyűjtő területén, nincs település sem erőteljes mezőgazdasági tevékenység vagy ipar, illetve a karszt felszínen nem tárolnak hulladékot (akár illegálisan is) vagy szemetet akkor jó eséllyel iható az a víz. Te is be tudod vizsgáltatni laborral. Ha nem kérsz az eredményről hivatalos pecsétes papírt olcsóbban megcsinálják. :)


Ha erre a hegyre gondolsz:

[link]

, akkor ez szerintem biztonságos, mert aszófőnél magasabban van.

2018. febr. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 EagleHUN ***** válasza:

Bocs a link nem jó.

Tehát erre gondolsz?

46°55'48.0"N 17°48'33.3"E

46.929988, 17.809250

2018. febr. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan arra a hegyre. Hatalmas fenyvesek vannak rajta, lehet, hogy ostobaság, de még a víz ízén is érezni egy kicsit a fenyős ízt, rendkivül minimálisan.

Viszont:

ha megnézed a forrás és a hegy között szőlők (mezőgazdasági, erősen műtrágyázott és permetezett terület) illetve maga aszófő, ahol rengeteg még mindig a csatornázatlan ház, feküdnek. Ami szintén beletartozhat a forrás vizgyüjtő területébe.


Ennek ellenére a viz bevizsgált és elvileg iható, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy egészséges, sőt, az is lehet, hogy csak arra vonatkozik, hogy a nyáron arra kirándulók pár kortyot nyugodtan ihatnak belőle.


A legközelebbi tiszta források amiket láttam a vászolyiak illetve a zádor forrás.

2018. febr. 2. 02:25
 4/8 EagleHUN ***** válasza:

"ha megnézed a forrás és a hegy között szőlők (mezőgazdasági, erősen műtrágyázott és permetezett terület) illetve maga aszófő, ahol rengeteg még mindig a csatornázatlan ház"


Egyrészt nem tudom maga a forrás merre van, csak térképről néztem a környéket.


Viszont az meg minden forrásra igaz hogy ami tfsz. ben alatta van akármilyen közel fekszik is hozzá már nem tartozik a vízgyűjtőéhez! Egyszerűen azért mert a víz csak lefelé folyik még a föld alatt is.

Egy forráshoz így csak az tartozik ami fölötte van szintben. Mindössze ezt kell megvizsgálnod.

Ilyen tekintetben aggasztóbb inkább Vászoly, Pécsej, Barnag, Vöröstó, Nagyvázsony, mert az a víz abból az irányból jön a Bakonyból. És ott nagyobb távolságot is megtehet, mire olyan szintre ér ahol forrásként elő tud bukkanni. De annak a víznek a nagy része valószínűleg kizárólag annak a hegynek a területéről jön.

tfsz:

[link]

2018. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Van egy ismerősöm aki súlyosan megbetegedett mert forrás vízből ivott, de a forrás vízgyűjtő helyére orvvadász(ok) lenyúzott dögöket dugtak el és lefertőzték ezzel az egész forrást.
2018. febr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

almás forrás a neve, keress rá, a kövesdi romtemplomnál van. Aszófő szerintem szintben fölötte van, ugyanis a forrás szinte majdnem a balatonparton fekszik, tehát a vizgyujto területhez hozzátartozik aszófő és az öreghegy oldalán levő szőlők is.


Pécsely és Vászoly nagyon messze van, kizártnak tartom, hogy onnét jönne le a víz.


Ez a dögös történet félelmetes.

2018. febr. 2. 16:11
 7/8 EagleHUN ***** válasza:

Hmm, megnéztem a netes képeket erről a forrásról. Tulajdonképpen majdnem sík területen van nem egy hegylábnál. Szóval egy kicsit másképpen működik mint amit elsőre gondoltam és leírtam neked.


Több verzió is van:

Az egyik hogy ennek az a működéséhez valahol messzebb a hegyekben leszivárgó vizek nagyon mélyre jutnak és a közlekedő edény elvén működik az egész, vagyis hogy máshol messzebb feltör.


A másik lehetőség hogy mivel közel van Tihanyi félsziget, az utóvulkáni működéshez van köze. Nincsen timsós íze nem szénsavas vagy nem vasas mint a "borvíz" források?


Ja és a lényeg hogy ezek közül bármely esetben semmiképpen nincs köze a felszíni vagy talajvizekhez, így szinte biztos hogy fogyasztható jó vízről van szó.

2018. febr. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem, nincs savas íze. Tiszta kissé gyantás fenyő aromával de szerintem jobb ha a vászolyi forrásokra járok vizert. Van egy masik forras is a hegy labanal de oda telepult a vizmu es hozzaferhetetlen.
2018. febr. 3. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!