Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ősrobbanás. Miből gondolják a...

Ősrobbanás. Miből gondolják a tudósok, hogy ennek kezdőpontja egy extra sűrűségű atomi méret volt?

Figyelt kérdés
Inkább el tudnám képzelni, hogy kezdetben volt egy veszett nagy méretű égitest, ami robbant, de az, hogy ennyire kicsi legyen, az valahogy nem fér a fejembe.

2018. ápr. 26. 14:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
83%
Veszett nagy méretű égitest alacsony sűrűséggel miért robbanna fel?
2018. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
23%
Tulajdonképpen az nem fér a fejedbe, hogy mi az anyag.
2018. ápr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
20%
Csak gondolják. De bizonyítani nem tudják, legfeljebb közvetett bizonyítékok alapján.
2018. ápr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 Wadmalac ***** válasza:
80%

" legfeljebb közvetett bizonyítékok alapján"

Hát, annyira csak közvetett bizonyítékok alapján, mint amennyire közvetett bizonyítéka annak, hogy valaki kakált a vécén az, hogy ott ül a kula a kagylóban.

:)

Közvetlen bizonyítékhoz ott kellett volna állni egy tolómérővel a nulladik pillanatban.

Ennyi erővel közvetett minden csillagászati megfigyelésünk, kutatásunk eredménye is.

2018. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
76%

Wadmalac, ez egy övön aluli példa volt, de nagyon betalált.

:)))

2018. ápr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
45%

Nem értem, ha a lapos Föld szemléletet sikerült meghaladni, akkor a lineáris időszemléletet miért nem. Ugyanott tartunk az idő tekintetében, mint ahol 1000 éve a Föld alakjának tekintetében tartottak. Akkor azt hitték, hogy vannak végpontjai a Földnek, és azon tanakodtak, hogy vajon mi lehet azon túl. Most ugyanezt eljátsszuk az idővel is. Abból indulunk ki, hogy létezik eleje meg egy vélelmezhető vége. Holott ahogy a Föld alakja tekintetében már bebizonyosodott, nincs széle, hanem aki elindul egyik irányba, egy idő után visszaérkezik a másik irányból. Ez sokáig eretnek gondolat volt, de ma már evidencia.

Szerintem az idő elejéről, tehát ősrobbanásról beszélni ugyanolyan hiba, mint a lapos Földről, aminek széle van, és jajj mi van utána? És jajj, mi volt az ősrobbanás előtt? Hát, az a helyzet, hogy az ősrobbanás elmélete jobb híján született meg, mert az időszemléletünkben még nem történt meg az a paradigmaváltás, mely a Föld alakját tekintve már igen.


De ha maradunk az eredeti kérdésnél, akkor azt nem árt fejben tartani, hogy amikor "extra sűrűségű atomi méret"-ről és "veszett nagy méretű égitest"-ről beszélsz, akkor eleve tévúton vagy, mert az ősrobbanás előtt semminek sem volt kiterjedése. Pont ezt próbálják érzékeltetni a végtelenül kis pont emlegetésével. Az ember ok-okozati gondolkodásának kell egy támpont, hogy a semmiből hogyan lett a valami, ezért kaptál ilyen kapaszkodót a tudósoktól.

2018. ápr. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
0%
Neked nem is kell, hogy a fejedbe férjen.
2018. ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:

Az, hogy te mit tudsz elképzelni, a TE korlátod.

Ezt jó, ha megérted.

Az ősrobbanás elején nem létezett olyan anyag, amit te ismersz. Ahogy múlt az idő, az anyag mindig átalakult, de mindig más volt, mint amit most ismersz.

Pl. a "kvarkleves" mond neked valamit?

Közben annyira erős sugárzás is volt, ami gyakorlatilag szétvert minden anyagot, amit te ismersz (arról nem is beszélve, hogy pl. az elején a világban még nem fért el egy proton).


Aztán, ahogy tágult és hűlt a világ, lassan kialakultak az első protonok, és onnan kezdve már te is el tudod képzelni.

De ezek külön voltak, csak kis részükből lett hélium, szóval égitestről akkor még szó sem volt.

2018. ápr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon egyszerű az ősrobbanás magyarázata. Nyilvánvalóan logikus magyarázata van, viszont akinek más az elképzelése, abban biztos valami hibádzik, és oktondi dolgokban hisz, mint például a reinkarnáció, hiszen a semmiből jöttünk, és ha meghalunk, nyilvánvalóan a semmibe kerülünk.


Nos nézzük meg re, replikázva, az ősrobbanás, mivel is analóg:


reggel felkel a Nap, a semmiből jön elő, egyáltalán nem létezett, mint tudjuk mindannyian, ahogyan mi emberek is a semmiből jövünk, amikor születünk. Majd pedig kérem tisztelettel, lenyugszik a Nap és tudományosan ezt is állíthatom, hogy eltűnik a semmibe, meghal a Nap, hiszen hiszem, ha látom! Az érzékszerveimre, hitemre építek, mert tudományos vagyok, és alámagyarázok.


Én, kérem, hiszek az ősrobbanásban, mert akadémikus vagyok. Elvárom, hogy tiszteljék a nagyszerű okosságomat, mert a presztízsem fontosabb számomra, mint az iga. ;) AZ igavonás. Vagy valami ilyesmi.


És mivel akadémikus vagyok, ezért hitre építek, a materialista hitre, hiszem ha látom, az érzékszerveim nyilván azonosak mindenkiével, pl a denevérével, a rovarokéval, tehát nyugodtan építhetek az érzékszerveimre, mert az abszolutisztikusa, (lásd: tudományos módszertan: kísérlet az érzékszerveim által, és a többi) és a hitemre, mert tudós vagyok, kérem.


Szóval hitre építek, amire alámagyarázok, mint a katol, a katol, mint, mint a refor, refrén, kálvtalában... tudjátok, vannak női tudósok is, pl Kata nevezetűek, és a többi.


Köszönöm a mélyen tisztelt figyelmet, levezettem tudományosan, én a materialista hívő akadémikus, mivel analóg az ősrobbanás, a többit a képzele... a többit a tudományosságokra bízom tisztelettel kérem, de más elképzelés szóra se érdemes, ez a tudományos hozzáállásom, mert én kérem akadémikus tudós vagyok, tisztelettel.

2018. ápr. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
86%
#9: Köszi, végeztél. Elmehetsz.
2018. ápr. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!