Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van valami felmérés vagy cikk...

Van valami felmérés vagy cikk arról, hogy kb. mikor fogy (hat) el az édesvízünk?

Figyelt kérdés
2010. jún. 18. 11:34
 1/7 A kérdező kommentje:
és hogy van-e klímaváltozás (valaki azt mondja van, valaki azt hogy nincs)
2010. jún. 18. 11:40
 2/7 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy mitől fogy?


Lefolyik a föld szélén, mert lapos? :)

2010. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Kicsit pontosabban kéne utánanézned a dolgoknak. Az édesívz nem fogy el, a tiszta víz fogy el. Két külön dolog.

Klímaváltozás a szakértők szerint van. Az okáról is eredményéről vitatkoznak.

2010. jún. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
úgy fogyhat el, hogy túl sokan vagyunk rá. Ha a népesség nem is nőne, akkor is egyre többet használunk, és emellett egyre többet szennyezünk el. Szóval ténylegesen elfogyni nem fog, viszont egyes területeken elég régóta harcolnak a vízért, ez már elég régi probléma.
2010. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Böse ***** válasza:
Szerintem ivóvíz mindig lesz, csak nem mindenhol és egyre drágábban. Ivóvizet gyakorlatilag bármilyen minőségű vízből lehet csinálni szűréssel, ülepítéssel, derítéssel, ioncserével, fordított ozmózisos szűréssel, desztillációval, csak minél retkesebb, annál drágábban.
2010. jún. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miskolcot például főleg felszíni vizek alapján látják el ivóvízzel. Ha holnaptól soha többé nem esik eső, gondjaik lesznek.

De ugye ez szerinted is nagyon kevéssé valószínű?

2010. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves okosok a kérdező valószínűsíthetően az ivóvízre gondolt. Ám ha nem, akkor én kérek elnézést.

Vannak bizonyos saccolgatások, hogy általánosan úgy minden téren 2040-2050 körül szopikázni fogjuk a blömbikét eléggé.

Például láttam ilyet doksifilmekben, hogy a tibeti gleccserek az ázsiai régió vízellátásának nagy részéért felelősek.

Innentől lehet gondolkozni, hogy pár éve kína miért támadta be őket valójában.

Nekem eléggé úgy tűnik, mintha előre gondolkodnának.

A szaharai/sivatagi artézi kutak fogynak kifelé... stb stb.

Szerintem mi itt magyarok jó helyen vagyunk, nem véletlen, hogy tudjukkik veszik megfelé az országunkat. Az más kérdés, hogyha mondjuk az éghajlat változás miatt elkezd párszáz millió ember vándorolni, hogy legyen ivóvize meg kajája akkor hogy védjük(védik) meg az országot tőlük, mert azt úgy saccra látszik, hogy a közép európai régió nem tud ellátni mondjuk +1milliárd embert.

(étel, ital, építőanyag, energiahordozók....)

Parabolatükrös vízfertőtlenítés

Vetőmagok otthon

A lényeg, hogy minden ami az élethez kell megtermelhető legyen a közvetlen környezetedben, mert ha jön valami krakk akkor a multik nem fognak karitatívkodni, hogy de ha nincs pénz mi akkor is adunk.

2010. jún. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!