Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől függ, hogy valaki bal...

Mitől függ, hogy valaki bal vagy jobb, vagy kétkezes lesz? Én kiskorom óta kétkezes vagyok, például kajálásnál attól függ melyiket használom, hogy hogyan férünk el jobban :D

Figyelt kérdés
Amúgy sok olyan ember van, aki mindkét kezét rendesen tudja használni?
2010. jún. 24. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:

:D

Én valami olyasmiről tudok, h attól függ, h melyik agyféltekéd működik intenzívebben vagy mi... pontosan nem tudom.

2010. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Azt Chuck Norris dönti el születésedkor.
2010. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
jobb kezes vagyok, de volt egy autóbalesetem és egy szép nagy üvegdarab a jobb alkaromba szúródott, átszakította a verőeret is és jó néhány hónapig nélkülöznöm kellet a jobb kezemet, meg kellett tanulnom mindent ballal csinálni, de furcsa, hogy előtte pl a trükkök zsetonnal vagy kártyával CSAK bal kézzel mentek:-) érthetetlen számomra, de ez van, én megtanultam bal kézzel írni és minden mást csinálni
2010. jún. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy melyik agyféltekéd működik intenzívebben...ha a bal....akkor jobb kezes vagy, ha a jobb....akkor bal kezes vagy. Általában akkor lesz valaki "kétkezes" ha kiskorában a balkezest megpróbálják átnevelni jobbkezesre, vagy mint ahogy az előző hozzászóló írta, valamilyen külső ok miatt, egy ideig nélkülöznie kell valamelyik kezét.
2010. jún. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Matics Tamás válasza:
Az az agyadtól függ, ateljes választ már előttem megírták!
2010. jún. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert én is kétkezes vagyok.

Ballal írok, de pl. távirányítót, egeret, ollót, hajvasalót stb. jobbal fogom, és rúgásnál is a jobb lábam használom. :)

Egyébként attól is lehet valaki kétkezes, ha pl. kisebb korában valami miatt átszoktatták a másik kéz használatára (leginkább a balkezeseket a jobb kézre). Azért tudom, mert anyukám is kétkezes, de őt is átszoktatták a jobbra.

2010. júl. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!