Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a Megalodon élne, akkor...

Ha a Megalodon élne, akkor foglalkozna egyáltalán az emberekkel?

Figyelt kérdés

A Meg meg a hasonló filmek után, amikben minden nagy ragadozó rákap a szünet nélküli emberevésre, elgondolkodtam, hogy ez tényleg így lenne?

A megalodon tényleg emberevőként lenne számon tartva? Mert szerintem az ember túl kis falat a számára szerintem.

És hogyan alakult volna a bálnavadászat története, ha még élne? A bálnák vérére biztosan ott úszkálna minden halászhajó körül, kialakult volna egyáltalán ez a vadászat a megalodon mellett?



2019. jan. 10. 14:39
 1/7 anonim válasza:
100%
Nyilván nem specializálódna az emberekre, de valószínűleg megzabálna minket is, ha a területén hajókáznánk.
2019. jan. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

"rákap a szünet nélküli emberevésre"

Azért emberből nincs olyan sok a tengerekben, hogy ez legyen a fő táplálékforrása. De étrendkiegészítőként valószínűleg beválnánk, ha épp összeakadunk vele. Egyébként a cápáknál is ez a helyzet.

2019. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Foglalkozna, de nem azért, hogy embert egyen, hanem azért, hogy az ember ne egye meg.

Valószínűleg sikertelenül.

2019. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

A mai cápák is általában csak kíváncsiságból vagy tévedésből kóstolnak rá az emberre, mivel nem tartozik az alapkosztjukhoz, ráharapva rá is jönnek a tévedésre és általában otthagyják.

Az mondjuk a mi pechünk, hogy ez a kóstolás is jórészt halálos.

Gondolom a megalodon is hasonló módon viszonyulna az emberhez. Csak az ő kóstolásába kompletten beleférne egy ember. Mire rájön, hogy nem ízlik, már le is nyelte. Neki is pech, de főleg az embernek.

2019. jan. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt túl nagy lenne hozzánk, másrészt mi gyakorlatilag csontból és bőrből állunk egy fókához vagy bálnához stb. képest. Szerintem max. akkor támadna emberekre (táplálkozási célból), ha észrevenne egy búvárrajt mondjuk, magányos egyénekre nem fordítana túl sok figyelmet. Nyilván ha ingerelnénk, az más helyzet lenne.
2019. jan. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Nyilván ha ingerelnénk, az más helyzet lenne."


Na ha előkerül egy ilyen otromba dög, gyors lista kell, mi minden tudja ingerelni és azt nagy ívben elkerülni.


A cápáknak nem túl jó a látása, de remekül érzékelik a vízben a "szagokat", rezgéseket és a bioelektromosságot.

Adott esetben nem biztos, hogy nekiáll a préda látható méretét felmérni, ha egyéb infók alapján potenciális kaja lehet.

2019. jan. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Thunderfairy ***** válasza:
100%
A cápák nem kifejezetten szándékos emberevők. Természetes táplálékuk a fokák, nagyobb halak általában. Mivel hogy a megalodon volt a kérdés így inkább azt tudom elképzelni hogy bálnákra vadásznának inkább. Esteleg még rozmárokra. A cápák is csak egyszerű állatok. Egy nagy ragadozó hal.
2019. dec. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!