Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Nibiru ha létezne ekkora...

A Nibiru ha létezne ekkora excrentritással elvileg pályán tudna maradni?

Figyelt kérdés
Szerintem 3600 éves keringési idővel, ennyire elnyújtott pályán (napközel a Föld pályáján belül, naptávol a Plútó pályáján túl) egy Földnél nagyobb bolygónak nem lenne valami stabil a pályája. Szerintetek?
2010. júl. 1. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy 3600 éves periódussal keringő, Földnél nagyobb, És a Naphoz a Földnél közelebb kerülő esetleges égitest (bolygó), meglehetősen komoly "nyomot kellett volna hagyjon" Naprendszer égitestjeinek mozgásában. Valóban nem lenne stabil az a pálya. Rövidebb távon elképzelhető lenne, de csillagászati időskálán teljesen valószínűtlen.


Ami viszont nem az, hogy a Nap mondjuk egy kettős csillagot alkot, egy jelenleg távolabb járó, mondjuk vörös törpével. Nem is feltétlenül kell nagyon közel jönnie a keringése során, hogy problémákat okozhasson.


maci

2010. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ennyi idő alatt már rég szétzilálta volna a bolygók pályáját valószínűleg, a bolygók meg az övét.
2010. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Nibiru egy ordas nagy baromság.


3600 éve már írott történelme volt az emberiségnek, feltűnt volna, ha ilyen közel elhalad egy föld méretű bolygó.


Pláne abszurd feltételezés, hogy pl. egy föld méretű bolygó a semmiből előjön 3600 évente, szépen eljön a gázóriások mellett anélkül, hogy azok gravitációs tere befogná, majd elhúz a föld mellett szintén bármiféle zavarkeltés nélkül és ahogy jött elmegy... non-szensz.

2010. júl. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem létezik, csak arra voltam kíváncsi, hogy ELVILEG egy ilyen égitestnek stabil lenne e a pályája, de úgy tűnik a válasz egyértelműen nem.
2010. júl. 4. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!