Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A motoros idegsejtek hol...

A motoros idegsejtek hol találhatók az emlősök szervezetében?

Figyelt kérdés

Azon belül, hogy központi idegrendszer.


Köszönöm előre a válaszokat!



#idegrendszer #központi idegrendszer #motoros idegsejt #motoros neuron
2019. jún. 1. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit a célod a kérdés által? Az agykéregtől az agytörzsön és gerincvelőn át az adott izomig végig van idegsejt. (Bár a mimikai izmok / szem izmai / rágóizmok / nyak némelyik izmai meg agyidegektől kap beidegzést, az teljesen más útvonal. Meg a nem akaratlagos mozgásokért is egy másik bonyolult rendszer felelős.)
2019. jún. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kicsit házi feladat szagú a kérdés...

Az első válaszoló jól írja egyébként. Az agyidegekben is vannak motoros sejtek, de a gerincvelőben is. Az axonok pedig valóban az izmokig érnek. De például az autonóm idegrendszer motoros idegsejtjei sok estben a zsigeri szervek körül, vagy azok falában találhatók.

2019. jún. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bevallom, nem hazudok, valóban kaptam egy ilyen kérdést.

Azzal tisztában vagyok, hogy mind az agyban és a gerincvelőben megtalálhatók, de nem vagyok biztos benne, hogy pontosan hol is. Például a gerincvelőben a cornu anteriusból/ventralisból (elülső/alsó szarvakból) futnak ki azok az idegek, amik viszik a jeleket a végrehajtó szervekig. Javítsatok ki, ha nem így van! És itt jön az a mágikus kérdés, hogy akkor azok a motoros neuronok hol találhatók? Végig a szervekig, illetve szervekben is, vagy csak magában a gerincvelőben, illetve az agyban?

Nagyon nem vagyok kibékülve az idegrendszerrel. :(

2019. jún. 1. 18:29
 4/5 A kérdező kommentje:
Vagyis pontisítok. A motoros neuronok sejttestjei az előbb leírt helyen vannak, míg axonjaik az izmok közelében?
2019. jún. 1. 18:42
 5/5 anonim ***** válasza:
A motoros neuron sejtestje a gerincvelő elülső szarvában van, a sejttestből kiinduló axon pedig egészen a vázizomig nyúlik. Tehát az axon lényegében a perifériás idegrendszer része. De ez csak a szomatikus idegrendszerre igaz! A vegetatívnál kicsit más a dolog (ott az egész motoros neuron a perifériás idegrendszerben található).
2019. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!