Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ha most lenne a diplomaosztóto...

Ha most lenne a diplomaosztótok, mit kérnétek ajándékba? Vagy ha már volt mit kértetek/kaptatok?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva lesz a diplomaosztóm. Szüleim mondták, hogy találjam ki mit szeretnék ennek alkalmából. Nem jut eszembe semmi, amit mostanra szeretnék kérni. Vagyis vannak dolgok, amiket szeretnék, de mindnek van olyan oka, ami miatt éppen nem most szeretném beszerezni, leginkább azért, mert egy új életszakaszom fog következni és még nem tudok tervezni vele (pl. utazást, élményt nem merek most szervezni, majd ha már kitapasztaltam a munkahelyem).

Évfolyamtársi körben is nagyon vegyes dolgokat hallottam, hogy ki mit fog kapni/kapott meg előre (apróságok, utazás, autó, ingatlan, saját vállalkozáshoz anyagi segítség,...).


febr. 8. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szüleim felajánlottak egy külföldi utat valami európai célponttal, amit választok. Akkor épp nem volt egy kifejezett különösebb konkret vágyam, így megköszöntem, de kertem, hogy halasszuk el. 2 év múlva életem egyik legfelejthetetlenebb útja lett belőle.
febr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, szerintem is simán elhalaszthatod ezt, és ha a későbbiekben kellene segítség fel tudod használni


(Én Tag Heuer órát kaptam diplomaosztóra a szüleimtől, a barátomtól pedig a deichmannba levásárolható ajándékkupont, mert tudta, hogy majdnem minden cipőt ott veszek, ami nem sportcipő)

febr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Semmit. Eszembe sem jutott, hogy még külön kérni kellene valamit.
febr. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy arany karkötőt kaptam. Örültem neki.
febr. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én se nem kértem, se nem kaptam semmit, nálunk ez nem szokás. Egy virágcsokrot kaptam, ha az számít.
febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én laptopot
febr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Tegnap volt. Semmit nem kértem. Átvettem, elmentünk megebédeltünk aztán mentünk haza.

Eszembe sem jutott hogy valamit kérni kellene vagy járna ezért. Nálunk a diploma alap. Semmi nem jár érte. Már dédapám is diplomás volt.

febr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kértem. Maga a diploma a "jutalom", amiért persze megdolgozott az ember.

Elmentünk étterembe, asszem virágot talán kaptam, de ennyi.

febr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
100%
Semmit sem kértem, nálunk nem szokás ilyesmit ünnepelni. Anyámtól kaptam egy plüsst poénból meg otthon bográcsoltunk. Ha kérnem kellett volna valamit, akkor valami hasznos dolgot kértem volna amit a kolis lét utáni albis létben használni tudtam volna pl. egy jó, strapabíró ruhaszárító, vízforraló, ilyesmit. Ha jó anyagi helyzetben lettek volna, akkor utazást (Európába) vagy egy jogsi árát nagyon szívesen fogadtam volna. Szóval kérdés, hogy mire van szükséged és a szüleid mit engedhetnek meg maguknak. Az utazást/élményt el is halaszthatod egy megfelelő időpontra, én a helyedben azt kérném ha a szüleidnek belefér.
febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
Nyaralást a hegyekben, mondjuk, Lillafüreden, vagy Bakonybélben. 🙂
febr. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!