Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ha pénzt kapunk ajándékba,...

Ha pénzt kapunk ajándékba, illik rögtön megnézni, hogy mennyit?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy megkapom a borítékot és illendő, ha rögtön belenézek, mintha az érdekelne hogy mennyit ad? Ha meg nem nézek bele, nem fogja azt hinni, hogy nem is érdekel? Ezt soha nem tudom...
2013. szept. 9. 18:23
 1/10 anonim válasza:
100%
Én nem szoktam megnézni,csak miután elmentek a vendégek!!
2013. szept. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak miután elmentek, akkor nézem meg. Megköszönöm miután ideadta, puszi-puszi és majd később nézem meg :) (és remélem a legjobbakat :D )
2013. szept. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is gondolkodtam már.

Én nem néztem meg, csak már itthon. (Étteremben tartott avatáskor kaptam ilyesmit legutóbb.)

2013. szept. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem annál gusztustalanabb nincsen mikor valaki a pénz ajándék mellé me´g egy jókívánság kárytát vagy képeslapot sem mellékel. Emlékszem gyerekkoromban mindig így adták a pénzt. Most már szerencsére mindenki mellékel egy képes lapot, azt meg illendö elolvasni szerintem ott, mert sokszor aki adja valami humorost vagy érzelgöst ír bele.
2013. szept. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha látunk egy borítékot ajándék mellett például, vagy ha csak simán azt kapjuk meg a pénzt nem illik megnézni miután elmentek a vendégek, vagy az illető aki ajándékozta.

Én ballagásomra kb minden második rokontól pénzt kaptam, volt is mellé kísérő ajándék, csoki, vagy képeslap, vagy más egyéb cucc. Egyik rokon pénzét sem néztem meg rögtön, hanem csak este miután mindenki elment akkor néztem meg minden borítékot.

2013. szept. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha valakitol penzt kapsz akkor nezz a szemebe, mosolyogj es koszond meg. Ha elfordult akkor megnezheted hogy mennyit adott.
2013. szept. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem illik megnézni az adományozó előtt. Ha csak ő maga nem számolja meg előtted, vagy nem adja a kezedbe azzal, hogy számold meg.
2013. szept. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem illik megnézni..családi körben más, ha mondjuk a szüleidtől kapsz, ők nem fogják zokon venni. Ha rokontól vagy baráttól, akkor már illik megvárni míg elmegy. :)
2013. szept. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Hat engem ugy tanítottak, hogy ajándékot ki kell bontani az ajándékozó elott. Igy en mindig belenezek a borítékba - nyilván nem állok neki szamolgatni, de belenezek. Az ismerettsegi körömben mindenki igy szokta.
2013. szept. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
én megnézem és ha kevésnek gondolom a nemtetszésem kinyilvánítom.
2013. szept. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!