Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ki találta ki hogy "kérni...

Ki találta ki hogy "kérni kell valamit karácsonyra"?

Figyelt kérdés
Nekem azokkal nincs bajom akik kérnek valamit de aki már laptopot meg telót kér :/ de ezt ki találta ki?Az oszi társamtól kérdeztem hogy várja e a karácsonyt. Ez volt a válasz:Igen,várom hisz az ajándékozás a lényege és ilyenkor bármit kérhetünk.. :( ez olyan szomorú dolog ... Mi a véleményetek errőlvagy szerintetek is ez a lényege?

2015. nov. 22. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, az ünnepnek baromira nem ez a lényege, csak sajnos sok számára ez egyenlő az ajándék ünnepével. :/ A lényeg, hogy te ne legyél olyan.
2015. nov. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bár én nem igen szoktam kérni semmit,ha vesznek akkor vesznek,ha nem akkor meg nem,de szerintem sincs max ezen kivül semmi lényege...
2015. nov. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunknem divat ez a szülinapi anyáknapi karácsonyyi ajándèkozás, ha ajándèkozni akarunk egymásnak ahoz nem kell ünnep. Igaz van olyan hogy ha veszünk valamit szülinap vagy karácsony előtt vagy után egy-kèt hónappal akkor arra aztmondjuk hogy szülinapodra kapta vagy karácsonyra de konkrèt ünnep miatti ajándèkozás sosincs.. Gyerekeknèl mèg èrthető de aki kamaszkorában ès felnőttkènt is elvárja hogy ajándèkot kapjon csak mert karácsony vagy születèsnapja van annak nemhogy nem adnèk de azt is elvennèm amije van..
2015. nov. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyetértek veletek! De az azért kicsit durva hogy még meg is jegyezte hogy akkor bármit lehet kérni.
2015. nov. 22. 17:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a karácsony, szülinap stb. az egy indok arra, hogyha valamit venni akarunk. Úgy értem, most pl. venni szeretnék egy gitárt, ami nem olcsó (150ezer FT), és akkor ezt úgymond karácsonyra kérem. Persze, régóta gyűjtögetett pénzemből van meg az árának a nagyrésze.

Különben is, nincs mit ünnepelni nagyon. Nem vagyunk keresztények, így a karácsony, húsvét, stb. nem igazán nagy ünnep számunkra, csak hát legyen meg a hangulat, karácsonyfa, sütik, rokonlátogatás, stb.

Szerintem nincs ezzel nagy probléma, persze, ésszel kell mindent, nem úgy, hogy anyuci apuci vegyen 200ezer forintért egy telefont. Na meg persze, az üzletek pont ezt akarják tőlünk, hiszen ilyenkor szivesebben vásárolnak az emberek drágább dolgokat is.

2015. nov. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Senki.

Mindig is így volt. Mindenki, akivel találkozott az ember gyereke karácsony előtt, az megkérdezte, hogy "na, és mit hozzon a Jézuska, mit szeretnél". Ez volt a módja, hogy a gyerek mellett a szülők megtudják, hogy minek örülne a gyerek.

Aztán vagy volt rá pénz, vagy nem.

Persze, hogy nem az ajándék a lényeg. DE azért jó gondolkodni rajta, hogy mi lenne, ha.

2015. nov. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!