Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » SOS!!! Mit adjak anyukámnak...

SOS!!! Mit adjak anyukámnak szülinapjára?

Figyelt kérdés

Szerdán lesz a szülinapja és nekem semmi ötletem nincs.Feldíszítem a lákást(halloween party lesz) de az ajándékot nem tudom.44 éves lesz.Nagyon egyedi izlése van.Meg az a baj hogy nem szereti a tárgyakat.Nem tudja hova tenni.

Minden normális ötletet köszönök.Légyszi írjatok!


2016. okt. 23. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Süss neki tortát, vegyél virágot.
2016. okt. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi.De milyen tortát süssek?
2016. okt. 23. 19:59
 3/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
Belépőjegy valahova? Koncert, kiállítás, fürdő, mozi, színház stb.
2016. okt. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen arra is gondoltam.Csakhát ilyenekre nincs pénzem.
2016. okt. 23. 21:57
 5/9 anonim válasza:
Akkor fess, rajzolj neki valamilyen képet magatokról amit kirakhat a falra, az ilyennek mindenki örül. Főlege gy édesanya. Vagy csinálj neki egy fotómontázs videót az eddigi évekről, így nem tárgyat kap, csak egy videót.
2016. okt. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi.Jól tudok rajzolni úgyhogy lehet az lesz.De mi az a fotómonntázs videó?
2016. okt. 23. 22:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Amikor nekem nem volt pénzem, én tortát sütöttem Anyunak. Csináltam egy egyszerű piskótát (a neten bárhol találsz receptet), majd készítettem pillecukorból fondantot. Ezzel betakartam a tortát, a maradékba tettem piros ételfestéket, kinyújtottam, kiszaggattam belőle egy szivet, rátettem a fehér tortára, és tortadíszítő tollal ráírtam, hogy Anyu és, hogy 47.

Ez volt az első torta, amit készítettem neki, meg is könnyezte, és jobban örült neki, mint egy asztaldísznek...

2016. okt. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. okt. 24. 15:54
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:

(Én akárhányszor tortát akartam sütni, mindig 2-3000 forintra jött ki...:))

De eszembe jutott még két ötlet, amit egyébként máskor is felhasználhatsz és több embernek is jó lehet, pl. Karácsonyra. Az egyik, hogy ha amúgy is sütsz, süthetsz érdekes kekszeket (gyömbéres, csokis, citromos, vagy Te magad is kísérletezhetsz pl. alap keksztésztába fűszereket keverve - rózsaborsot, szerecsendiót, chilit, mentát, citromfüvet stb). Sok izgalmas keksznek egyszerű, olcsó receptje van és gyorsan elkészül. (Karácsonyra mézeskalácsot is készíthetsz, csak az bonyolultabb mint az átlagos kekszek, különösen ha még díszíted is.)

Aztán amitől igazán menő ajándék lesz a keksz: végy egy befőttesüveget, helyezd bele a kekszeket óvatosan (olyan kekszeket készíts, ami sütés után is átfér az üveg száján). Aztán vágj ki színes papírból, vagy vászonból egy négyzetet vagy kört és ajándékkötöző szalaggal vagy egyszerű spárgával kösd rá az üvegre. Na, találtam képet is valami ilyesmiről: [link]


Befőttesüveggel amúgy sok érdekes dolgot lehet csinálni, pl. nagyon látványos, ha különböző színű gyógyteákat rétegzel 2-4 cm-s rétegekben az üvegbe, jól lenyomogatva, majd ugyanígy lekötöd egy jópofa anyaggal.

Vagy összeírsz 50-100 pozitív idézetet, bölcsességet, tanácsot színes papírdarabkákra (pl. díszcsomagoló papírt felvágva), összehajtogatod őket és szintén beleteszed a befőttesüvegbe, s mondjuk ráírod, hogy Lélekerőbefőtt, vagy ha találsz ennyi vicces mondást, akkor Mosolykompót, s ráírhatod azt is, hogy felhasználási javaslat: "bal lábbal kelés" esetén egy cetli elolvasása evés előtt, vagy szürke hétköznapokon napi 2x1 és csak külsőleg, ne nyelje le, meg ilyenek.


A másik ötletem meg a fürdőgolyó készítés - persze ez akkor jó, ha van fürdőkádatok, de ezzel már lehet, hogy most elkéstél a száradás miatt, a későbbiekben viszont még előkaphatod az ötletet: [link]

Ha a videó receptjével számolunk, akkor ilyen ráfordítás lehet:

- szódabikarbóna - 1/2 kiló ~250 Ft (bioboltokban, sokszor kínai drogériákban is kapható, meg lehet hogy már a normál drogériákban és boltokban is, mert nagyon sokféle felhasználási lehetősége van)

- citromsav - 1/4 kg ~300 Ft, 1/2 kg ~500 Ft (ez is a fenti boltokban kapható, amúgy is jó ha van otthon, mert jó vízkőoldó és nem büdös, mint teszem azt az ecet)

- keményítő - 1/2 kg ~250-300 Ft, kevesebb helyen kapható, de bioboltokban mindig.

- illóolaj - olcsóbbak 3-400 Ft, jobb minőségűek 700-1000.

- színezék - szerintem felesleges, a fehér is szép, meg természetes hatása van, de amúgy 1 pici üveg színezék 80-100 Ft.

- olajok (kakaóvaj 100g 800-1000 Ft, kókuszolaj 1/2-1 kg ~1000 Ft stb., de ez sokra elég)

Meg rengeteg más recept is van a neten.

2016. okt. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!