Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mit szoktak vinni unokanak...

Mit szoktak vinni unokanak ovodai ballagasra?

Figyelt kérdés

#óvoda #ballagas!
2018. máj. 3. 17:20
 1/7 anonim válasza:
47%
Iphone 120 xyz-t... Mindig ezt szoktam.
2018. máj. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Pénzt.
2018. máj. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%

Ma már az óvodai ballagást is külön családilag meg kell ünnepelni? Az én időmben még az általános iskolai se nagyon érdekelt senkit.

Azért oviban kaptunk az óvónéniktől egy kis masnival feldíszített fakanalat, de amúgy ennyi. Nem hiszem, hogy ilyen alkalomra ajándékot kell adni.

Vagy ma már kimagasló eredmény, ha egy gyerek elvégzi az ovit?

2018. máj. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Maximum édesseget, vagy valami apróságot.
2018. máj. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Mondjuk, nekem már ez az "óvodai ballagás" is viccesen hangzik. Manapság ez tényleg ilyen nagy esemény?
2018. máj. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Mikor a lányom ballagott oviban, anyukáméktól egy mesekönyvet kapott.
2018. máj. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

"Mondjuk, nekem már ez az "óvodai ballagás" is viccesen hangzik. Manapság ez tényleg ilyen nagy esemény?"


Én nem tudom, ezen mit kell rugózni és ironizálni.

Igen, az élet egyik szakaszának a lezárása. Eddig oviba járt (3 vagy 4 évig), innentől suliba fog járni.

Oviban úgyis van évzáró, azzal szokták összekötni. A ballagó csoport nálunk úgy volt, hogy szépen körbesétálták az ovi épületét, Smetana: Moldva c. zenéjére, szóval semmi pátosz meg bőgés meg ilyenek.

Utána mi szülők is elbúcsúztunk az óvónőktől, puszi, mindent megköszöntünk, és ennyi volt. Szép volt, derűs volt.

Nálunk pl. szüleim az évzáróra is jöttek volna, így a ballagásra jöttek. Otthon úgyis megkínáltam volna őket tortával, a gyereknek is úgyis hoztak volna valamit (így egy mesekönyvet kapott).

Én azt mondom, egy életszakasz lezárása. Elbúcsúzik az óvódától. Ilyen alapon akkor érettségi után sem kell ballagás, mert már az is alapnak számít.

2018. máj. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!