Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Egy óvodai ballagást és egy...

Egy óvodai ballagást és egy általános iskolai ballagást össze lehet hasonlítani?

Figyelt kérdés
Van különbség a kettő között, úgy értem, hogy melyiknek mekkora a súlya. Ajándék, családi ebéd, vacsora megtartása stb...
2023. ápr. 21. 12:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
31%

Hát szerintem egy nyolcadikos ballagás nagyobb dolog mint az ovis ballagásnak nem is igazán nevezhető valami.


Én hatosztályos gimibe mentem és azért nekem rendesen rosszul esett hogy nem volt általános iskolai ballagásom, csak gimis. Nem kell egy 120 fős lakodalmat tartani nyolcadikos ballagás címszóval, de azért szerintem egy közös ebéd a nagyszülőkkel had járjon már a gyereknek.


(Az is sokkal jobb szerintem ha a gyerek nem karácsonyra, meg csak "úgy" mert szüksége van rá kap telefont vagy saját laptopot, vagy bármi mást ami nagyobb kiadás,de szükséges, hanem az ilyen alkalomra kapott pénzből összegyűjtve vehet magának egyet. Sokkal jobban is fogja becsülni, mint azt amit csak úgy vesznek neki.)

2023. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ovis ballagás inkabb csak a formalitás. Nagyon cukik a gyerekek, de annak megünneplése az ovis csoportban van altalában. Mi nem készültünk semmivel. Hazafele az oviból ettünk egy fagyit. Az altalanis iskolaira nalunk az a szokás, hogy csak a szűk család van ott, esetleg nagyszülő, keresztszülők, de utána max egy ebéd van. Mi így 4+5-en voltunk. A középiskolai amit igazán nagy családdal megünneplünk. De ahány ház....
2023. ápr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk egyedül a diplomaosztó ami tényleg eredmény, ahoz már teljesítmény kell, de ott sincs banzáj. Szülők, tesó eljön, ebédelünk/vacsizunk ennyi.
2023. ápr. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ovis ballagásnál csak a szülők vannak ott. Ált.isk. ballagásnál tesóméknál lesz családi összejövetel. Kb. olyan szintű, mintha a gyerek szülinapját ünnepelnénk. Érettségi ballagásra van, aki ennél nagyobb felhajtást csinál, mi elégnek tartanánk akkor is egy ilyen szintű családi összejövetelt.
2023. ápr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
84%

Az óvodai ballagás egy lehúzás.


Az általános iskolainak van súlya: egyrészt egy életkorilag is fontos időszakot zár le, másrészt sokaknak ez a legmagasabb végzettsége.

2023. ápr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért lehúzás az óvodai ballagás? 3 évig oda jártak, elbúcsúznak az óvodájuktól. Egy kisgyerek életében ez is fontos lépés. És mibe kerül? Semmibe, max. ha valaki ad ajándékot az óvónőknek.
2023. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 NTBS ***** válasza:
Nem. Teljesen más a kettő.
2023. ápr. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!