Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » A ballagás, miért az érettségi...

A ballagás, miért az érettségi előtt van?Miért nem utána?

Figyelt kérdés

Miért így alakult ez Magyarországon.


Például a diplomaosztók is az államvizsga után vannak, nem előtte.


2023. máj. 6. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Mert az utolsó nappal zárul le a középiskola a végzős tanulók számára, nem az érettségivel
2023. máj. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
34%
Mert a magyar faj imádja, ha minél több stressz nehezedik rá.
2023. máj. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
88%

Igen, azért, mert a balagással tuéajdonképpen a középiskkolát zárod le.

(Érettségit még gimnéziumban sem vagy köteles tenne. Külön kell rá jelentkezni)

2023. máj. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
14%
Mondjuk ezt a pezsgőbontást én sem értem. A gyerek még érettsigével sem ért el semmit, nemhogy a ballagással. Apám tőlem azt kérdezte, hogy fiam el tudsz ballagni egyedül is? Mondtam persze.
2023. máj. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Mert az érettségire jelentkezés nem automatikus vagy kötelező, hanem opcionális. Míg a ballagás a 12. osztály vége.

Tehát ha elvégezted a 12. osztály, de nincs érettségid akkor is befejezted a tanulmányaidat. De érettségire évekkel később is jelentkezhetsz.

2023. máj. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

A ballagás magyar szokás, 1870-re nyúlik vissza a története.

A ballagás napjával befejezed az iskolai tanulmányaidat, és egyben véget ér a gyermekkor is.

A szabályozás sokszor változott, ezért ne az aktuálisból vezessétek le. Én 65+ vagyok. Amikor középiskolába jártam, még nem volt opció az érettségi, hanem kötelező része volt.

2023. máj. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:
0%
Utána lenne indokolt a búcsúzás, mert az érettségit még a suliban kell letenni, ezért nagy butaság, hogy előbb elbúcsúznak a sulitól a diákok, aztán mennek érettségizni ugyanoda.
2023. máj. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!