Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Általános iskolai ballagás -...

Általános iskolai ballagás - szokások?

Figyelt kérdés

A lányom idén ballag 8.-ból. Csak a saját ballagásom emlékei vannak előttem, fogalmam sincs, mit hogy csináljunk majd.

Akinek már ballagott általánosból a gyereke, vagy szintén most fog ballagni, vagy túl van a ballagáson, hogy zajlott? Hány vendég volt kb., hol ettek utána, otthon vagy máshol, milyen ételek voltak, milyen ajándékok jöhetnek ilyenkor szóba, minden érdekel.

Délután 5-kor lesz a ballagás, a kistestvére 5 hónapos, így étterembe biztos nem mennénk, mert a babánk napját nagyon bezavarná. A 85 nm-es házunk pedig korlátozottan befogadóképes vendégek terén... Nem tudom hogy lehetne ügyesen-okosan-emlékezetesen megtartani úgy, hogy mindenkinek jó legyen.



ápr. 17. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy általános iskolai ballagás, nem középiskola vagy egyetem, ott szoktak ilyet csinálni.

10 éve ballagtam álti suliból. Semmi nem történt. Megvoltak az énekek meg a ballagási séta aztán hazamentünk anyámmal kocsival és ugyanúgy telt a napunk mint máskor.

ápr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk sem volt semmi extra, a legközelebbi rokonok jöttek át hozzánk egy ebédre és ennyi.
ápr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
nálunk úgy volt ,hogy végig sétáltunk sorban az iskola folyosóján a virág csokorral amit kaptunk a szülőktől, osztály termekbem is áthaladtunk. utána ki az épületből,jobb esetben leültetik a ballagókat ,neveket sorolnak , lufi engedés amit az iskolában adnak. utána mindenki elment. esetleg ha nem tudod étterembe vinni akkor elviheted egy lányos napra plázázni , kis körben főztök valami finomat ,esetleg nagyszülőknél nagy ebéd. anno mi utána hazamentunk és minden telt úgy mint eddig
ápr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
74%
Utána elmentek fagyizni, ennyi elég.
ápr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly ballagtam.

Nekünk volt egy nagyjából 30 perces tanár búcsúztató.

Mindkét évfolyam ott volt, de külön "műsort" csináltunk.

Utána kb 1 óra múlva kezdődött a ballagás.

Megkaptuk az alattunk lévő évfolyamtól a virágot és a tarisznyát majd végigsétáltunk 2x az iskolán és az aulában körbenálltunk.

Igazgató beszélt 30 percet ez alatt az idő alatt 100x beégetve az osztályt és kínos szituba hozva embereket...

Mondtak páran verset is.

Utána a 40 fok melegben még egy iskola túrára vittek minket és a lehető leghosszabb úton kivittek az iskola udvarára ahol a lufi helyett (Nekünk nem lehetett) buborékot fújtunk....

Ezután még a meghívott rokonokkal beszélgettünk az iskola udvarán majd mindki ment a dolgára.

Nekünk itthon rendelt étel volt. Tehát amit étteremben is ettünk volna csak inkább itthon :D

Ez azért volt jó mert lehettem kényelmes itthoni ruhában :D

ápr. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát!!
ápr. 18. 09:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi meghívtuk a legközelebbi családtagokat, akikkel egyébként is összejárunk. Nagyszüleim, anyukám testvére és unokatestvéreim. Meg néhány kedves családi barát.

Van, aki csak a ballagásra jön, van, aki jött utána hozzánk. Otthon voltunk nálunk, ettünk, sütiztünk, beszélgettünk.

Szerintem csak olyanokkal ünnepeljetek együtt, akikkel egyébként is jóban vagytok. Nem kell muszájból senkit sem hívni.

ápr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
nálunk elég egyhangúan telnek ezek: nagyszülők és a két nagynéném családjai, az aktuális ünnepelt kiválasztja, melyik étterembe szeretnénk menni. vagy mi legyen otthon a kaja, a körülményektől függően.
ápr. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 6-kor kezdődött, és mivel vannak a családban bölcsisek, meg anyósék a tyúkokkal fekszenek, mi megfordítottuk. Áthívtuk őket uzsonnára, a kertben megterítettünk és rendeltünk pizzát. 6-kor átbattyogtunk a suliba, onnan meg már mindenki hazament.
ápr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tesóm ballagásakor elhívtuk két nagynénémet, két nagybátyámat, meg az unokatestvéremet, és elmentünk pizzázni meg inni egyet. Az én ballagásomkor szüleimmel elmentünk az egyik helyi kajáldába ahol még nem voltunk és kaptam egy melegszendvicset.
ápr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!