Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » 8. -os ballagás?!

8. -os ballagás?!

Figyelt kérdés
Anyukám kérdezte hogy milyen ballagást szeretnék? DDe nem tudom ötleteket szeretnék kérni köszönöm szépen!

2016. szept. 25. 17:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vacsora rokonokkal barátokkal. Vagy csak simán sütizni egyet. Bográcsban főzni esetleg.
2016. szept. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Menne a zene közbe meg elötte. Aztán összeülni valami jót játsszani. Beszélgetni. Enni.
2016. szept. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Szerintem nem kell nagy dobra verni: ünnepség után vacsorázás, játékok stb. Nem kell az egész családot meghívni, legtöbbször csak musztájból jönnek és nekik is nyűg.
2016. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Fruzs33 válasza:
Mi anyukámmal fagyival ünnepeltük meg
2016. szept. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Én anno el sem mentem rá, nem sok értelmét látom. Bőven elég egy ballagás az életben, és az a középiskolás.
2016. szept. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek 🙂🙂
2016. szept. 27. 16:40
 7/11 anonim válasza:

Én bevonultam a szobámba és megsirattam, hogy lezárult életem egy szakasza :D

Hiányzik az általános sulim. <3 :(

2016. szept. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
rendezzetek bulit a haverokkal!
2016. szept. 30. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs nagy hagyománya a 8.-os ballagásnak, az enyémet sem nagyon ünnepeltük meg. A suliban is csak annyi volt, hogy az évzárón a 8.-os külön álltak, és az igazgató meg egy 7.-es diák mondtak külön pár szót nekünk címezve, illetve kaptak kitüntetést akik 8 évig példamutatóan tanultak, de amúgy csak egy része az általános évzárónak.


Nálunk elég nagy a rokonság és összetartó is, de az általános sulis ballagásra nem hívtunk meg senkit a tágabb családból, csak a szüleim és a testvérem voltak ott. Mondjuk az összes rokonunk más városban lakik, lehet hogy ha nem kell utazniuk, akkor mondjuk nagyszülőket elhívtam volna. De így szóba se került, felesleges lett volna ezért utaztatni őket.


Az évzáró után otthon a szűk családdal a szokásosnál kicsit ünnepélyesebb ebéd volt, ami annyit tesz hogy volt utána süti, desszert, stb, de egyéb ünneplés nem volt.


De mindenhol más a szokás, van ahol ez is nagy családi ünnep a rokonsággal, mint a gimis ballagás. Felénk ez nem jellemző, a többi osztálytársam sem ünnepelte nagyon.


Mondjuk ajándékot kaptam a szüleimtől, egy karórát, de ez akkor amúgy is esedékes volt, mert akkor ment tönkre az előző, szóval mindenképpen vettünk volna.

2016. okt. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szalonnasütés forever :)
2016. okt. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!