Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Egy 50 fős lagzira mennyi...

Egy 50 fős lagzira mennyi röviditalt érdemes venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most szervezzük az esküvőnket,az étterem már fix,a csomagban amit választottunk a vacsora mellett korlátlan fogyasztás van ezekre az italokra: csapolt sör,üdítők,ásványvizek,kávé,alkoholmentes sör. (1 pohár alkoholos vagy mentes pezsgő köszöntőitalként)


Rövidital bevihető. Ezekben gondolkodunk: Unicum,Jagermeister,házipálinka,valamilyen krémlikőr. Ezeket szereti mindenki,nem lesz túlbonyolítva. Csak fogalmunk sincs,hogy miből mennyit kellene venni.


Az 50 fő a felnőttek létszáma lesz.


Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. jún. 10. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez eléggé társaságfüggő... gondolom érted, miért :D

Ha az én családomból hívnék 50 fő felnőttet, akkor az 50 feles lenne. Ha az egyik kollégám családját is hívnám, akkor a 200 is kevés lenne :D

Gondolom röviditalt a helyszínen is lehet venni, az alkohol meg kitart. Számoljatok azzal, hogy mindenki iszik 2-3 felest, ha marad, azt meg majd elteszitek. Ha nem marad, meg rendeltek.

2020. jún. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ti ismeritek a vendégeket, ki mennyire szomjas alkat.

Általában a nők és gyerekek eleve kiesnek a rövidezésből.

Az alkeszebb embereknél 10 feles/főt nyugodtan számoljatok.

A többi ivós(nem gyerek, nem sofőr, nem anyuka, nem absztinens) vendégre 3 feles elég lehet.

De ugye több fajta van, tehát rá kell számolni egy kis tartalékot, valamiből mindenképp maradni fog. Nem ez a költség fog földhöz vágni, gondolom láttad az éttermi csomag árakat :)

2020. jún. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nekünk 80 fős lagziban fogyott kb 5 liter házi pálinka (de az nagyon finom volt), meg nagyker áron 50ezernyi "kommersz" szesz.
2020. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, igen, de úgy kb fogalmunk nincs, hogy mennyit kellene venni. :) Nyilván nem ez vág a földhöz, csak nehogy valami ne legyen elég, mert az nagyon gáz.
2020. jún. 10. 18:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Én fejenként 5-6 felessel számolnék. Ebben benne van az is, hogy valaki csak egyet iszik aperitifnek, meg hogy döntik sorban. Ha van olyan, akiről tudjátok, hogy nagyivó, akkor arra lehet többet számolni.

Arányaiban, krémlikőrből kell a legkevesebb szerintem. Unicom/jaigerből szerintem elég az egyik, mindkettő gyógynövényes, pálinkából választanék több fajtát, gyümisebb, erősebb.

2020. jún. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7 feles szerintem fejenként
2020. jún. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az italboltokban visszaveszik a bontatlan italokat. Érdeklődj, hogy felétek is van e erre lehetőség és nem kell annyit matekozgatni. Annyi, hogy ebben az esetben figyelni kell, hogy a vendégek ne bontogassanak mindent össze vissza eszetlenül. Egyszerre mindenből csak egy legyen bontva.
2020. jún. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2020. jún. 16. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!