Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Hogy vészeljem át a lagzit?

Hogy vészeljem át a lagzit?

Figyelt kérdés

Jövő hónapban lesz egy esküvő és a lagzira hivatalosak vagyunk a párommal. Én viszont nem szeretek és nem is tudok táncolni sajnos, betegségből adódóan nem is igazán ihatok, számomra ott mindenki idegen, ráadásul a párom barátja is ott lesz a nőjével, és nagyon nem bírom őket, szóval még jó képet is kell majd vágnom hozzájuk egész idő alatt. Valójában semmi kedvem az egész eseményhez a fentiek miatt, így is túlságosan ki fogok lógni a többiektől...


Fogalmam sincs mit fogok ott csinálni az evés iváson kívül. Gondolom mindenk8 táncikálni fog, igen tudom, hogy az esküvős tánc elvileg nem igazi tánc es kb mindenki csak lötyög, de ez az egész nekem túl megy a komfort zónámon,raadasul a párom szeret táncolni szóval biztoan fog is (bulis/ diszkós táncot szeret, nem hiszem hogy párosat vagy ilyesmi), de nekem alapból ez a kedvtelenségem az egész eseménnyel kapcsolatosan úgy érzem rányomja majd a bélyeget a hangulatomra. És hacsak nem iszok meg jó pár pohárral (amit nem kéne) kétlem hogy el fogom tudni magad igazán engedni... De muszáj ott lennem.


Tippek, hogy hogyan éljem túl az estét, hogy ne tűnjek bunkónak, kívülállónak és ne legyen kínszenvedés számomra az este?


Egyébként nem vagyok borzalmas, befeleforduló ember, de nem szoktam bulizni pont a tánc és az ivászat miatt. Egyszer voltunk a párommal egy suli bálon a barátaival, de onnan is elég hamar leléptem pont a tánc része miatt, de itt nem tudok kajd eljönni nyilván. És az sem segít a helyzeten, hogy ott lesznek azok is akiket a párom bír, nekem meg herótom van tőlük.


Bocsi, hogy hosszúra sikeredett.

22/l



2020. aug. 26. 13:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem is volt eszembe, hogy nem megyek el, épp ezért kértem tanácsot:)
2020. aug. 26. 23:17
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, csak valaki ezt tanácsolta fentebb én azért írtam, ha esetleg arra gondoltál. :)
2020. aug. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
93%
Szerintem kár előre olyan problémán gondolkodni ami nem is létezik. Ha már ott leszel akkor fókuszálj a jó dolgpkra pl. zenék, ételek, italok...stb, és hidd el hogy jól fogod érezni magad, hamar elrohan az éjszaka:)
2020. aug. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Sophia Ajutthaja válasza:
93%

A felnőtté válás egyik lépcsőfoka. Vannak bizonyos (kinek mi) kellemetlennek tűnő (!) helyzetek, ahol igen is bizonyos protokoll szerint meg kell jelenni, és "viselkedni" kell.


Vége van a durcis kislány korszaknak. Nem lehetsz önző, hogy azt nézed Neked mi a jó, hanem igenis úgy viselkedsz, ahogy a társadalmi morál elvárja. Egy közeli ismerős (rokon) esküvői meghívása, annak elfogadása, az eseményen való részvétel is ilyen. És itt a hangsúly a "részvételen" van. Nem azon, hogy "jól érezd magad".

2020. aug. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom a kedves utolsó melyik soromból szürte le azt, hogy nem fogok elmenni az eseményre :D de szerintem ki is emeltem, hogy a kérdés nem erre irányult, hanem annak átvészelésére, így nem tartom indokoltnak a kioktatást a kötelező megjelenésről, meg durci korszak végéről.
2020. aug. 27. 11:58
 16/16 anonim válasza:
100%

Hát én épp a hétvégén voltam egy lagziban. Túl sok embert nem ismertem, ráadásul a táncolás se jöhetett szóba, mert bokaműtét utáni járógipszben vagyok épp, de menni kellett.

Én üldögéltem, beszélgettem, jobbat nem tudtam kitalálni. A partnerem persze táncolt (illett felkérnie az ismerősöket, meg amúgy is, nem kell engem őriznie, érezze jól magát).

Jobbat te sem tudsz: jó képet vágsz hozzá, igyekezz ne teherként megélni a dolgot. Beszélgess, egyél-igyál, nézd a táncolókat. Ha úgy érzed, kedved támad bekapcsolódni a táncba, tedd azt.... légy felnőtt. Más megoldás nincs, hacsak az, hogy nem mész a lagziba - de azt írtad, menned kell, így ezt nem javaslom :)

2020. aug. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!