Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Május 9 a győzelem napját...

Május 9 a győzelem napját ünnepelték 1990 előtt hazánkban?

Figyelt kérdés

máj. 8. 19:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Igen. Nem volt ünnepnap, de megemlékezések voltak.
máj. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Megemlékezések sem voltak. Valószínűleg nem fért bele az imperialistákkal kivívott közös győzelem hangoztatása.

Április 4 volt ünnep, azon nem kellett osztozni.

máj. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
15%
Igen, volt. Az oroszoknál a mai napig nagy felvonulások vannak, fegyverzet-fitogtatással egybekötve. Magyarországon pedig az iskolákban komoly megemlékezések voltak, kötelező orosz háborús film megtekinéssel egybekötve (sajnos részese voltam minden évben - bezzeg azok a filmek nem voltak korhatárosak, szóval 8 évesen is végignézted, hogy végzik ki kétpercenként a gonosz nácik a szegény hős oroszokat, két órán keresztül)
máj. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Az emlékezetem kb. a hatvanas éve közepéig nyúlik vissza.

Nem emlékszem rá, hogy Magyarországon a győzelem napját ünnepelték volna bármilyen formában. Megemlékezések sem voltak. Orosz vonatkozású volt április 4., és november 7. Más nem.

Megtűrt, de nem hivatalos volt március 15. A forradalmi ifjúsági napok (1967 és 1987) keretében egyik eleme ez volt, a másik a 19-es tanácsköztársaság, a harmadik meg április 4.

máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Éppen tudtunk róla, de ennyi. 3-as barátunk háborús filmnézése valami különleges kivétel lehetett, vagy április 4-én volt.
máj. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Meg szeptember 29-én és november 7-én kellett izgalmas szovjet filmeket megnézni az úttörőcsapat társaságában.
máj. 9. 20:13
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
..és Május 9-én is - nekem azóta is PTSD-m van. :(((
máj. 10. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, elvégre vesztesek voltunk. Megemlékezések se voltak, hivatalosak biztosan nem, legalábbis én nem emlékszem rá. Április 4. volt a kötelező ünnep.
máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
30%

Látom, a nemleges válasz nem mindenki tetszését nyerte el, és vannak, akik azt a hamis kijelentést írták le, hogy voltak.

Sajnos, tudatnom kell a fiatalabbakkal, hogy a mi korosztályunk (57-es vagyok) sok nehézségen ment keresztül, ez vitathatatlan. De valamiért felnagyítanak, eltorzítanak, meghamisítanak dolgokat.

De a tényen mit sem változtat: Magyarországon nem voltak megemlékezések, ünnepséget. Természetesen az orosz laktanyákat kivéve. Ők alighanem ünnepelték.

máj. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Hát én egy pár évvel vagyok csak fiatalabb mint a #9-es, de én sem emlékszem május 9 kötelező megünneplésére, csak arra, hogy a híradó mindig beszámolt róla, hogy a szovjetek hogy ünnepelnek Moszkvában.

Azt is csak később tudtuk meg, hogy április 4 is mint dátum hazugság volt. Május elsejét erőltették az iskolában, hogy kötelező felvonulni. A megyei pártbizottság leszólt a városra, hogy ugye minden, rendben lesz a munka ünnepén, a városi párttitkár finoman éreztette az iskolaigazgatóval, hogy Gézám, akkor ahogy mindig, bízunk a szíves támogatásodban, ő meg utasította az osztályfőnöki munkaközösség vezetőjét, hogy nyomatékosítsa az ofőknél, hogy a megjelenés kötelező, ők meg ki ki a maga vehemenciájával, vagy fenyegetéssel vagy "gyerekek ne basszatok ki velem" jófejként meggyőztek, hogy jobban járunk, ha nem aznap igazol gyengélkedést a tűzdelt züllő.

Az a sok alkoholtól fölpüffedt fejű keményen dolgozó pártmunkás akik a tribünről integettek nekünk hervasztóbb volt mint akármelyik szovjet háborús film.

máj. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!