Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A Lakodalomba szerintem...

A Lakodalomba szerintem fontos az ültetőkártya igaz? De mi van akkor ha nem jön el valaki? Felborul az egész ültetési rend.

Figyelt kérdés
2015. febr. 1. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk, szerintem illene mindenkinek visszajeleznie, hogy jön-e vagy sem.

persze, lehetnek esetek, hogy jön, aztán valami miatt mégse, betegség, stb. de pl én most nyáron voltam esküvőn, ott a vendégek körasztaloknál ültek, annyira nem számított volna, ha valaki nincs ott.

2015. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én még csak egy olyan lakodalomban nem voltam, ahol volt ültetési rend. De a vendégek többsége nem a kijelölt helyre ült, hanem a barátai, rokonai mellé.

Különben sem kötelező az ültetési rend, csak ma lett divat.

2015. febr. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ültetési rend egy ajánlás. Mi könnyedén odébb ültünk ismerkedni másokkal. Ez nem egy hadsereg, ahol az van, amit az őrmester mond. :)


Csak azok kapnak helyet, akik visszajeleztek. Akit meg baleset, vagy betegség ér és amiatt nem jön el, az benne van a pakliban sajnos.

2015. febr. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kötelező ültető kártya. És ha van, akkor sem kötelező oda ülni, ahova szól.

Nyilván mindenki a hozzá közelebb állókhoz szeret ülni.

Voltam már olyan lagziban is, ahol volt, meg olyanban is, ahol nem. Sehol sem volt gond ebből, hogy ki hova ül.

És ha nem jön el valaki? Nincs semmi. Akkor majd közelebb ülnek egymáshoz az ott lévők. Vagy simán kimarad a helye.

2015. febr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért borulna a "rend"? Mi ez, a hadsereg?

Mindenki ül oda, ahova szeretne. Az, hogy te elképzelsz valamit, és ezt kis kártyákkal jelzed, egy dolog.

Ha valakik egymás mellé akarnak ülni, majd megoldják.

Nem életképtelen csecsemőkről van szó.

2015. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Csomorkány ***** válasza:

Ne vidd túlzásba. A 20 legfontosabb vendégednek tegyél ki kártyát a főasztalra, a többiek üljenek, ahova szeretnének.


Mikor elkezdődik a lagzi, a pincér első dolga legyen a kártyák összeszedése. Így nem lesz téma, hogy kit hová szántál.

2015. febr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mc Arnie válasza:
Kicsit sznob szokásnak tartottam, egészen 2015. január 2-áig. Ekkor az általunk szervezett zenésztalálkozóra az előzetesen jósolt 60-65 fő helyett közel 80 vendég érkezett (Nem baj, ha hozom a dobost is? Jöhet a barátnőm is? Mégis ráér a gitárosunk is, hozzáírnád a listához? Stb.) Örültünk neki, mint majom a farkamnak, de amikor a 9 tagú zenekar érkezett utoljára, és az amúgy is szűkös keret miatt max elszórva, imitt-amott találtunk 9 ülőhelyet, ment rendesen a matek: légyszi üljetek át ide, te légyszi ülj feljebb kettőt, köszi...megoldottuk, de jövőre kártya lesz! Meg drákói szigor az elkésőkkel szemben. :)
2015. febr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!