Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Melyik a kedvenc ünneped, és...

Melyik a kedvenc ünneped, és miért?

Figyelt kérdés
Na és melyiket utálod/szereted a legkevésbé? Szintén megkérdem hogy miért?

2015. szept. 27. 00:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Karácsony mert akkor van a zseton beszedés.
2015. szept. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Már volt ez a kérdés.
2015. szept. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A karácsony. Finom ételek, fenyőfa illat a házban, sütemények, égősorok, pattogó tűz a kályhában, ha szerencsénk van, havazás :3 filmek. Olyankor az egész család kicsit felszabadultabb, többet mosolygunk, kisimultak vagyunk, három napig henyélhetünk :) imádom.

Nincs olyan ünnep, amit kevésbé szeretnék. Na jóó.. Talán az ilyen Valentin nap.. A párom egész évben szeretem, és nem csak egy nap, mellesleg.. Csak marketing fogás. Brr, a hideg ráz tőle.

18/L

2015. szept. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Karácsony

Olyan jó hangulata van, szeretet, fenyő és fahéjillat, éjféli mise. Annyira szép.


Amúgy nincs olyan ünnep, amit ne szeretnék.

2015. szept. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
79%
Hallotak napja. Csak mert nem szeretem a karácsonyt meg a úgy semmit sem. Legalább az elhunyt emberekre is gondolunk egy kicsit.
2015. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Karácsony.


Nem csak az ajándékok miatt, hanem mert akkor tényleg együtt van a szűk család, béke van, ugye fenyőfa illat, a szépen feldíszített ház, meg nálunk a város is ki van díszítve meg a környező házak is, itt errefelé nincsenek dúlzsúfolt kivilágítások szépe szolidan van mindenhol minden feldíszítve, meg a hangulat is nagyon jó. A finom kaják, közös sütések, és rengeteg félsüteményt csinálunk. A barátnőmmel ez lesz a harmadik közös karácsonyunk. Nem élünk még együtt de a legelsőn is együtt ünnepeltünk. A szent estét külön töltöttük mindenki a saját családjával, utána én mentem hozzájuk 1 napra, másnap ő jött hozzánk egy napra. Idén se lesz másképp annyi eltéréssel hogy a 25-én mindkettőnk családja fog összejönni. Az első karácsonyunkon még korainak tartottuk azt hogy a szülőket bemutassuk egymásnak, mert akkor lettem én is bemutatva a szüleinek. Tavaly valamiért elmaradt, idén pedig így tervezzük. De igazából nem csak a karácsony az amit szeretek hanem a szilveszter és a karácsony közti időszak amikor egyikünknek sem kell elmennie dolgozni, bár a barátnőmnek lehet kell mennie mert egy multi üzletben dolgozik, de mondták hogy mindenkit úgy osztanak be hogy igazságosan tehát otthon is lehessenek meg mégis legyenek mert ugye akkor kell az ember oda, minimális létszámban. De lényegében nekem a karácsony időszak a kedvencem mert akkor nyugi van, béke van meg nekem a évben az a második leállási időszak a munkahelyemen amikor minimum 1 hetet vagy többet lehetek otthon. Egyedül a szilveszter az amit nem szeretek, ugye a kötelező bulizás, meg ezért alapból nem vagyok oda.


A húsvét az amit nagyon nem szeretek. Ott ugye a locsolás az amit ki nem állhatok. felöltözni öltönybe, nyakkendőbe ami nekem alapból kényelmetlen meg utálom is. Akkor elmenni mindenféle rokonokhoz jópofizni és hallgatni a hülyeségüket. Persze gyerekként szerettem amikor kaptam csokikat meg mindenfélét, de már akkor megutáltam mert folyton ott csesztettek a hülyeségekkel meg akkor amikor általános iskolás voltam és el akartam menni egy lányhoz aki akkor tett nekem és jóba is voltam vele azt apám nem engedte meg akkor locsolás után nálunk az volt a hagyomány hogy akkor kötelező elmenni a nagymamához mindenkinek még a lány tesóimnak is és ott tölteni az egész napot öltönybe és halálra unni magunkat.


Szerencsére erről már egy ideje leszoktunk már apám is unta ezt az az én nagy szerencsém. Egyedül barátnőmet meglocsolom meg anyukáját és a tesóit. De ott elég rugalmasan van kezelve oda elég ha elegánsabb nadrágba valami normális ingbe megyek és ennyi.

2015. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A Karácsony a kedvencem. Már november elején az jár az eszembe, és ahogy közeledik az első adventi hétvége bezsongok. Imádom tervezni a menüt (majd megvalósítani), szépen kicsinosítani a lakást, a fa díszítését, az ajándékok vásárlását, karácsonyi zenék hallgatását. Szeretem, hogy együtt van a család.

Sajnos a hó mostanában elkerül minket Karácsonykor, de minden évben reménykedem a havas Karácsonyban (talán idén összejön :)).


A Húsvét áll hozzám a legkevésbé közel, valamiért soha nem hozott lázba. A Valentin-napot pedig nem szeretem, ahogy az egyik válaszoló is írta, csak marketing fogás.

2015. szept. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Számomra egyértelműen a Karácsony. Imádom. Az egész hangulatát, ami engem egyszerűen elvarázsol. Az ajándék vásárlás vagy készítés, karácsonyi zenék, sütögetések,süti, fahéj, narancs és a karácsonyfa illata(+ feldíszíteni, megvásárolni is imádom a karácsonyfát) és még hasonlók egyszerűen lenyűgöznek. Már most, hogy hamarabb sötétedik, lehűlt a levegő.. már nagyon várom ezt az egészet. :D


És talán nincs olyan amit nagyon utálnék.

2015. szept. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Az én kedvencem is a karácsony. A hangulata miatt, és mert ilyenkor mindenki ünnepel, nme csak úgy mint egy névnapon, ami ugye személyes ünnep. Szeretem azt is, hogy ilyenkor együtt van az egész rokonság, és persze szeretem az ajándékok miatt. 14/l:)
2015. nov. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

A Húsvétot szeretem gyermekkorom óta. Már érezhető a tavasz, szépen virágoznak a növények, madárcsicsergés. Mindig eljárok a templomba Húsvét alkalmával, számomra meghatóbb a húsvéti szertartás, mint a karácsonyi. és misztikusabb is....Locsolkodni is el szoktam járni, igaz csak azokhoz, akik várnak (bejelentkezem már 2 hétre, hogy mehetek-e).

A Karácsony kevésbé hozz lázba. Számomra erőltetett csillogás-villogás, vásárlási láz, ködös-nyirkos levegő és korai sötétedés továbbá az, hogy kedves legyél. Szerintem nemcsak Karácsonykor kellene kedvesnek lenni.

2016. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!