Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a Szalagavatóról?

Mi a véleményed a Szalagavatóról?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon negativ a véleményem. Elvesztette az eredeti értelmét, giccses rongyrázás lett belőle, ami a magamutogatásról és hivalkodásról szól.


Engem nem arra neveltek, hogy képmutató módon rongyrázós félnótás legyek. Amikor nekem volt, elmentem a szalagtűzésre, hogy ne sértsek meg senkit, végigültem utána az egész produkciót és táncokat, de ennyi. Nem szerettem az osztályomat, ők se engem. A táncok után mondtam nekik, milyen ügyesek voltak és gratuláltam, cserébe nem mondtak semmit és megvetően hümmögtek meg néztem rám. Mikor véget ért az egész, a családommal hazamentünk. Egy másodpercig se gondoltam arra, el kellene mennem az After Party-ra vagy hasonló ostobaságra.


Másik dolog, az anyagiak és tisztelet hiánya. Miféle tisztelet? Az, hogy szándékosan megtapos sok szülő egy másik családot, mert mondjuk nincs akkora anyagi kerete? Vagy normálisabb, szerényebb a neveltetése? Hogy, akinek nem megy el az esze, nem hibbant meg, azt meg taposni?


Mondjuk, aki szereti az ilyen rendezvényeket, boldog lehet, mert sok helyen esnek túlzásba szerintem. Akik szeretik az ilyen ünnepségeket, gyakorlatilag már rengeteg dolgot bele tudnak pakolni a rendezvénybe. (A lényeg, hogy legyen szép a külső, teljesen mindegy, hogy a belső értéke alacsony egésznek)


Ti mit gondoltok erről?


2016. máj. 2. 16:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem jelen formájában baromság. Ezzel a értettségit olyan nagy szintre emelik, hogy hű itt lesz a nagy kihívás az élet kapuja a nagy megmérettetés. Aztán egy nagy büdös semmi az egész az egytemen az első ZH ra többet kell tanulni mint az összes érettségire egyben.


A szalagtűzőre szinte az összes lány elképesztően undorítóan kisminkelteti magát undorító frizurát csináltat . Komolyan 4 óra alvás után mosott szarként szebb az összes mint a szalagtűzőn. Szóval igen valóban tulzásokba esnek, és elképesztően felfújják a jelentőségét. Ismerősöm is hasonlóan gondolkodik, ő azt mondta hogy el akarta venni a szalagját majd hazamenni még a kezdés előtt, de aztán csak maradt. Én se látom több értelmét, most ott mondják a kb filmbe illő beszédeket, közben állni kell izzadni és szenvedni miközben 300 ember néz, aztán tánc aztán minden hülyegyerek lerészegedik. Szánalmas szar.

2016. máj. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem még nem volt,nem tudom így számít-e a válaszom,de nekem tetszik,igen,hát úgymond a "magamutogatásról"is szól,vagyis hát nyilván mindenki jól akar kinézni,de nem tudom ez miért gond.

Mondjuk afterpartyn én sem tervezek maradni,de csak azért nem,mert bulizni nem szeretek.

Az hogy megtapossák akinek nincs rá anyagi kerete,ez szomorú,de nem a szalagavató tehet erről,ha olyan a közösség akkor a 4 év alatt ugyanúgy "megtapossák"ha nekik nem tellik valami drágább programra,ruhákra stb...

Persze,más mint régen,de szerintem a belső értéke sem alacsony,az hogy jól néznek ki(már aki,sokan esnek túlzásba,de erről sem a szalagavató tehet)szerintem nem bűn.

Az érettségi szerintem pedig igenis nagy dolog,persze,egy egyetemi vizsga nagyobb,de sokan vannak akik nem is mennek egyetemre(pláne pl egy szakközépiskolából),szóval nekik már az érettségi a "kilépés a nagybetűs életbe".

2016. máj. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ezt nem nagyon értem. Igaz 6 éve volt a szalagavatóm, de ott nem volt ilyen. Feltűzték a szalagot, volt tánc (az táncolt aki akart) és ennyi. Sima ünnepség, utána meg buli.


Miért tapossák az emberek egymást? Beszólogatnak, lenézik egymást vagy mi?

2016. máj. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem sosem volt értelme, így nem volt mit elveszítenie.


Én a sajátomra nem hívtam senkit. Részt vettem a szalagtűzésen, végignéztem én is a többiek táncát, majd hazamentem. Nem szeretem az ilyesmit.

2016. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

"sokan vannak akik nem is mennek egyetemre(pláne pl egy szakközépiskolából)"


Tessék már megtanulni, hogy a szakközépiskola az nem egyenlő a szakmunkásképzővel!!!


Én közgazdasági szakközépbe jártam, és természetesen MINDENKI egyetemre vagy főiskolára ment utána. Semmivel sem volt gyengébb a mi oktatásunk, mint a gimnazistáké, csak épp az utolsó két évben biológia és földrajz helyett nekünk közgazdaságtan volt, meg ehhez kapcsolódó egyéb gazdasági tantárgyak.

2016. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolsó:Tudom,hogy nem ugyanaz,SZAKKÖZÉPISKOLÁS vagyok,és lehet tőletek igen,tőlünk 3 embert kivéve senki nem akar egyetemre menni.
2016. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az elég gáz... de gondolom iskola és iskola között is van különbség, függetlenül attól, hogy mi a besorolása.


A mienk erős középiskola volt.

2016. máj. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

2 es válaszadó. (1 es vagyok) Igen van akinek nagy dolog lehet, de akkor is egy nagy semmi az érettségi nem kell nagy tudás hozzá nem kell olyan hű de dologként kezelni. Engem nagyon bosszant, hogy mindig ekkora hévvel kezelik mindenhol, hogy hű megkezdődtek az érettségik. Ennyi erővel lassan mondhatom, hogy hű basszus megkezdődött a regelim reggel 8 kor hétfőn, sikeresen befejeztem fél 9 re. Igen sokan nem mennek tovább felső oktatásba ha valakinek van egy jó szakmája akkor ez teljesen érthető, de nagyon sok olyan ember van akiknek se szakmája se továbbtanulása de ott van a kis érettségije, na így semmit nem ér.


Bocsánat a félig nem ide illő válasz miatt, de végül is a szalagtűző pont az érettségi "előbulija" Szóval hozzá kapcsolódó kicsit.

2016. máj. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is szakközépiskolás voltam és a környék legrosszabb sulijába jártam, az érettségit mégis jól megcsináltam. Viszont tőlünk is csak hárman mentek egyetemre :D


Szerintem tanulni akárhol lehet. Érettségit ugyanazt írja mindenki, max. jobb iskolában szigorúbbak az órákon. Nálunk mindent a szánkba rágtak, csak hogy sikerüljön :)


A kérdéshez pedig: Nem kell másokkal foglalkozni, kit érdekel, hogy ki mit mond. Nekem attól nem lesz rosszabb, hogy Marika 200.000 forintos ruhában táncolt. Csak azt tudja feldühíteni a rongyrázás, aki maga is ad az ilyenekre.

2016. máj. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És mi volt az eredeti értelme?
2016. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!