Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Nektek mi a kedvenc ünnepetek?

Nektek mi a kedvenc ünnepetek?

Figyelt kérdés
Nekem a purim és a yom ha'atzmaut. Nektek? :D

2016. júl. 17. 02:35
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jobban mondva nekem csak hangulatot tekintve ezek a kedvenceim. ;) Amúgy mindegyik amelyiket tartom a kedvencem. :D
2016. júl. 17. 02:38
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem nagyon vannak normális ünnepeink. Eegy részük eleve csak dohos megemlékezés, amikhez meg kapcsolódnak népszkások, azokat egyre kevésbé tartjuk. Nézzük mi maradt:


- Farsang: Ez nem is hivatalos ünnep. A beöltözés kezd áttevődni Halloweenra, ami nálunk egyelőre még tök értelmezhetetlen, hiszen nem egy hagyományos magyar ünnep. Pedig a farsanghoz ezen kívül is rengeteg szokás tartozik még.

- Húsvét: Nem tudom mindenhol így van-e, de az én környezetemben már nem locsolkodik szinte senki.

- Május 1: Ez is jellegtelenebb lett, ami a politika miatt érthető, pedig a sör-virsli-dodzsem hármas nekem még ünnepszámba ment

- Összetartozás napja: Ebben látok potenciált, de egyelőre jellegtelen semmi.

- Gyereknap: Ez megmaradt olyannak, amilyen volt, sok rendezvény gyerekeknek, de üresnek érzem, lehetne még erősíteni.

- Augusztus 20: Talán ez az egy kivétel, sok új szokás kezdett kapcsolódni hozzá, pl. országtorta, nemzeti vágta.

- Halottak napja: Tökéletes példa rá, hogy a politika elszakadt a valóságtól, és olyan napot nyilvánítanak ünnepnek, amikor senki nem csinál semmit. Ellenben amikor mennénk a temetőkbe, az nem számít ünnepnapnak... Itt is elhalványultak a népszokások és az évi egyszeri lelkiismeretnyugtató temetőlátogatássá silányult, pedig mennyit javíthatna a halálhoz való hozzáállásunkon, ha rendesen, boldogan megemlékeznénk ekhunytainkról!

- Mikulás: Nincs most gyerek a körnezetemben, nem tudom megmondani, hogy mennyire maradt meg ez az ünnep a csizmába rejted édességekkel, mikulásünnepségekkel.

- Karácsony: Ez maradt meg leginkább annak, a családlátogatások ünnepének, a hal, pulyka, forralt bor, mákos beigli, utcadíszek, hó...

2016. júl. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Karácsony vagy mit tudom en..nem is gondolkozok ilyeneken
2016. júl. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a karacsony. Mas kerdes, hogy evek ota csak a csaladi kepmutato jopofizasrol szol mifelenk, de van egy hangulata maganak az unnepnek, ami szamomra utanozhatatlan :)
2016. júl. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Karácsony és a szilveszter a második, mert közel van hozzá és valahogy megmarad addigra a hangulat, az érzés. :)
2016. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
Május elseje. A többi semmilyen jelentőséggel nem bír számomra. Karácsonykor szoktunk családban ajándékozgatni, de inkább csak megszokásból.
2016. júl. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Halloween,Karácsony,Húsvét
2016. júl. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedvencem a február 19-e.
2016. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most hol? Hol élsz, kérdező?


Ha leírod magyarul, mik ezek, amiket írtál, lehet, hogy nekem is. De így, idegenül, nem tudom, hogy mik ezek.


Vagy tudni kéne? Valamiről lemaradtam, úgy néz ki.


Azt se írod, hogy milyen téma, ki se lehet találni.

2016. júl. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
9-es válaszolónak: kb. 5mp Google után kiderül, hogy ezek zsidó ünnepek...
2016. aug. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!