Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mi értelme van az ünnepnapokna...

Mi értelme van az ünnepnapoknak Magyarországon, ha utána úgy is le kell dolgozni, ráadásul hétvégén?

Figyelt kérdés

Egyrészt ez így szerintem nem ünnep, hanem csak halasztott munkanap.


Másrészt sokkal fárasztóbb is (legalábbis számomra biztosan), hisz nem egyben pihensz két napot, hanem eltöredezve, nem tudod kipihenni a hetet, főleg ha 6 munkanap esik egy hétre... A szervezetnek nem számít, hogy másik hétre csak 4 esik...


Harmadrészt minden normális országban az ünnepek pont arra vannak kitalálva, hogy az emberek (mármint a többség, aki munkaköréből adódóan megteheti) soron kívül pihenjenek (eleve így kalkulálják a fizetéseket is).


Negyedrészt az ország termelékenységét sokkal jobban rontja a megtűrt politikai rendszerünk (Orbán, Gyurcsány stb. kártékony tevékenységének hatása), nem emiatt a néhány nap miatt fog nagyságrendnyi különbség kialakulni az elvárható és tényleges GDP között.


Akkor hát mi értelme van ennek így?



2016. okt. 15. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem az ünnepnapokat dolgozzuk le, hanem a hétvége és az ünnep nap közötti napot! Ma pl az október 31-et dolgozzuk le, így október 29-től november 1-ig otthon csücsülhetsz 4 napot és nem kell 1 napot bemenned dolgozni.
2016. okt. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ünnepnapot nem kell ledolgozni. Csak az előtt-utána lévő napot, ha hosszú hétvégét akarnak belőle csinálni.

Lehet, hogy adott héten eggyel kevesebb pihenőnapod van, de a következő héten meg lesz 4 nap.

Egyébként sokan eleve dolgoznak szombaton, szóval a ledolgozás a tipikus 8-4-ig irodai munkákat érinti leginkább, ahol sokan az ilyen szombatokra szabadságot vesznek ki.

2016. okt. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Ha tényleg le is kell dolgozni őket, akkor nem sok értelmük van. Nekem nem gond, mert én úgyis megoldom/elszabotálom hogy ne kelljen ledolgozni őket :) :P
2016. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem írod, melyik ünnepnapot kell ledolgozni szerinted!

Jobb lenne-e neked, ha az ünnep csötörtöki napra esik,ekkor pénteken dolgoznod kéne, vagy pedig keddi nap az ünnep és hétfőn be kéne menned munkahelyedre?

Ne terjessz álhíreket, mert akkor eszedért senki nem fog ellopni!

2016. okt. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
34%
Elárulok valamit. Ezt a húsvét nagypénteket azért csinálják ünnepé Orbánék... Hogy ne a migráns szavazás érvénytelenségével foglalkozzanak az emberek.
2016. okt. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell ledolgozni az ünnepnapokat.
2016. okt. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A munkanapot dolgozod le nem az ünnepet. Mi szabit veszünk a ledolgozandó szombatra.
2016. okt. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Az én munkahelyemen (nem Magyarország) fordítva működik. Néha be kell menni akkor is, amikor szabadnapom lenne, de cserébe megkapom máskor azt a napot, amikor kérem. Persze mi ünnepnapkor is dolgozunk, magasról tesznek rá, hogy Újév van vagy Húsvét.
2016. okt. 23. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Kiesett munkanapokat kell kidolgozni. Én dec 24 és 31 napokat is ünnepnapnak minősíteném.
2016. okt. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!